6031 görüntülenme 02 Nisan 2021
Döviz kurunda yaşanan dalgalanmaları AK Parti’nin 7. Olağan Kongresi’nde değerlendiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Vatandaşlarımdan döviz ve altını çeşitli finans araçlarına yatırarak ekonomi ve üretime kazandırmalarını istiyorum” çağrısında bulunmuştu. Erdoğan’ın bu çağrısını Sözcü vatandaşlara sordu:

‘YASTIK ALTINDA ÖDENMEMİŞ FATURALAR VAR’

Hasan Sarıkaya: Önce bir yastık altında olanlara bakacağız. Vatandaşın yastık altında ödenmemiş faturalar var. Onları gönderelim mi? Kabul ediliyor mu bu da? Yastık altında bu var. Onları gönderelim önce onları bir çözsün. Kendi yastık altında olanlar da çıkartır herhalde.”

‘YASTIK ALTI MI KALDI’
Serkan Bektaş: Açıkçası ekonomi gidişatımız iyi değil. Yastık altında da kalmadı. Herkes ciddi ciddi problemler yaşıyor. AK Partili olmam eleştirmeyeceğim anlamına gelmiyor.
Ayla Genç: İnsanlarda yastık altı kaldı mı? Kaldıysa çıkarıp koysunlar kimde varsa. Bence daha çok kendilerinin tasarruf etmeleri gerekiyor. Millette ne var ki yapsınlar?

‘MİLLET BORÇ İÇİNDE’

Atilla Aksel: Kimde yastık altı birikimi olmuş ki ekonomiye kazandıracak? Millet borç içinde. Esnafın hali malum. Diğer memur ve işçilerin de zaten yıl içinde yapılan zamlar malum. Kimsenin yastık altında parası olduğunu zannetmiyorum.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ