2859 görüntülenme03 Temmuz 2020
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Nevşin Mengü'nün sorularını yanıtladı. Erken seçimle ilgili açıklamalarda bulunan Akşener, "Erdoğan'ın masasında erken seçim seçeneğinin durduğuna inanıyorum. Ekim-Kasım gibi yapılacak bir seçim olabileceğini düşünüyorum" dedi. Meral Akşener’in açıklamalarından satır başları:

‘ERDOĞAN’IN SOKAKTAN HABERİ YOK’
* Erdoğan’ın masasında erken seçim seçeneğinin durduğuna inanıyorum. Ekim-Kasım gibi yapılacak bir seçim olabileceğini düşünüyorum. Erdoğan’ın sokaktan kopması, yeni bir bürokrasi başlattı: Saray Bürokrasisi. Onun yerine, onun için çalışmalar yapan bir profesyonel ekiple yapıyor bunu. Dünyadan haberi var mıdır yok mudur bilmem ama kesinlikle sokaktan haberi yok.

‘MİLLET EKMEK PEŞİNDE’
* Türkiye’yi ekonomik anlamında bir tsunami bekliyor. Şimdiye kadar akrabalarını bakan yapan pek çok lider oldu ama kimsenin sesi çıkmadı, sebebi alanında uzman kişilerdi bunlar. Ama yeteneksiz akrabalarınızı bu görevlerin başına getiremezsiniz, belli ki bu işe yatkın değil, bütün ülkenin ekonomisinden sorumlu olmak için yeterli değil. İşsizlik rakamları ortada, bu rakamların en baştaki sebebi bu iş bilmezliktir.”

‘DAMAT EKONOMİNİN BAŞINDA, İŞLER YÜRÜMÜYOR’
* Rahmetli Özal’ın yeğeni bakanlık yaptı laf eden oldu mu hayır. Yani damat bakanın tüm ekonominin patronu olması yanlış. Sayın Erdoğan’a deniliyor ki bu iş tepetaklak gidiyor, damadına iş bulmak zorunda değilsin. Liyakatten bahsediyorum ben burada, Tarım Bakanı da benzeri. Ama siz sıfır ekspertiz bir adamı Türkiye ekonomisinin başına getirirseniz durum böyle olur

‘DEMOKRASİ VE HUKUKU RAFA KALDIRDILAR’
* Mesele para bulamamak değil. Demokrasiyi, hukuku ortadan kaldırdılar, liyakat gitti vesaire böyle bir sistemin içinde siz dışarıda bir fon olsanız; bunlar kafası bozulunca benim parama el koyar diye gelmezsiniz. Dünyada öyle bolluk var ki aklınız durur, yani para bulunur.Şeffaflığı, demokrasiyi getireceksiniz. Sürdürülebilir kalkınmadır önemli olan. Öncelik üretimden yana olmalıdır.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ