CHP Sözcüsü Öztrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki göstererek, İstanbul seçimi öncesi terösitbaşı Öcalan’ın kırmızı bültenle aranan kardeşi Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkmasını hatırlatarak, "Ne diyelim milletin hafızasını küçümsemek de kibre alamettir” dedi.

‘MİLLETİN HAFIZASINI KÜÇÜKSEMEK KİBİRDİR’

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon’da yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. AKP’nin çözüm sürecinde yaptıklarını ve İstanbul seçimi öncesi terörist Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkmasını hatırlatan Öztrak, “Ne diyelim milletin hafızasını küçümsemek de kibre alamettir” dedi.CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

‘TERÖRİSTLE İRTİBATIN YOKSA TERÖRİST ÖCALAN’IN TRT’DE İŞİ NE?

“Seçimden hemen önce İmralı’dan mektup taşıtanlar, terörist başının kardeşini devlet televizyonuna çıkaranlar, Oslo’da teröristlerle pazarlık masası kuranlar bugün teröristlerle en ufak dirsek temasımız olamaz demiş. Ne diyelim milletin hafızasını küçümsemek de kibre alamettir.”

ERDOĞAN ‘BİZİM TERÖRİSTLE EN UFAK DİRSEK TEMASIMIZ OLAMAZ’ DEMİŞTİ


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon’da yaptığı konuşmada şunları söylemişti:

‘BEN BUNLARI HİÇ DAVET ETMEDİM’
" Bay Kemal, sen bu terör örgütünün mensuplarıyla Ankara'dan İstanbul'a yürüyebilirsin ama bizim bu terör örgütlerinin temsilcileriyle en ufak bir dirsek temasımız olamaz. Cumhurbaşkanı olarak bugüne kadar hiçbir davetime bunları asla davet etmedim, etmem. Çünkü sizler bana bu görevi öyle verdiniz. Hadi, HDP terör örgütünün uzantısı olmaktan hiçbir zaman kendini kurtaramadı. Peki ama yaşını Cumhuriyet ile bir tutan CHP'ye ne oluyor?"

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ