Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "İstanbul için en büyük siyasi tehdit de CHP zihniyetidir" sözlerine Muharrem İnce'den tepki geldi.

ERDOĞAN: CHP BİR TEHDİT

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da partisinin aday açıklama töreninde konuştu. Konuşmasında CHP'ye yüklenen Erdoğan, "İstanbul için en büyük doğal tehdit depremse, en büyük siyasi tehdit de CHP zihniyetidir. CHP zihniyeti ne zaman bu şehrin başına musallat olmuşsa, İstanbul acı çekmiş, kıvranmıştır. İdeolojik olarak bu partiye oy verenler dışında, CHP'nin İstanbul'a hizmet sunabileceğine inanmadığı için o zihniyeti bu şehre yaklaştırmadı" şekliden konuştu.

İNCE'DEN TEPKİ: "HADİ ORADAN!"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına ilk tepki Muharrem İnce'den geldi. Twitter'dan açıklamada bulunan İnce, Erdoğan'ın "İstanbul'a ihanet ettik" sözlerini hatırlatarak, "İstanbul’u 25 yıldır beton yığınına dönüştüren sen, İstanbul’a ihanet eden sen, İstanbul’un silüetini bozan binalara izin veren sen, Deprem toplanma alanlarını imara açan sen, kupon arazi peşinde koşan sen ama tehdit CHP öyle mi? Hadi oradan!" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İstanbul başkan adaylarını açıklıyor. Erdoğan aday tanıtım toplantısındaki konuşmasında "İstanbul için en büyük doğal tehdit deprem ise en büyük siyasi tehdit de CHP zihniyetidir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "CHP zihniyeti ne zaman bu şehrin başına musallat olmuşsa İstanbul acı çekmiştir. İdeolojik olarak bu partiye oy verenler dışında hiçbir vatandaşımız CHP'nin İstanbul'a hizmet sunacağına inanmadığı için 24 senedir o zihniyeti büyükşehire yaklaştırmadı" diye konuştu.

ERDOĞAN: "MİLLETİMİZ BUNLARI CİĞERİNE KADAR TANIYOR"

"Sadece konuşuyor, sadece millete hakaret ediyorlar. Ne İstanbul umurlarında, ne Türkiye umurlarında" diyen Erdoğan, "Varsa yoksa kendi partilerindeki iktidar mücadelesi, adaycılık mücadelesi, hizipçilik mücadelesi. CHP neredeyse sadece bunlardan ibaret bir partidir. Kendileri de her seçim şapkadan başka bir tavşan çıkartmanın peşine düşüyorlar.

Bir gün çarşaflı kadınlara rozet takıyor, bir gün bölücü örgütün güdümüyle el takıyorlar, ertesi gün tam tersi görüşleri savunan başka partiye göz kırpıyorlar. Her seçim döneminde kılıktan kılığa giriyorlar. Transferden transformasyona her türlü siyasi oyun bunlarda mubahtır. Milletimiz bunları ciğerine kadar tanıyor" ifadesini kullandı.

ERDOĞAN: ‘SİMSİYAH FAŞİST CHP DURUŞU’

"CHP adını da değiştirse, kılığını da değiştirse milletimiz onu sesinden tanır" diyen Erdoğan, "Nasıl mı tanır? Tek parti devrindeki zulmünden tanır, darbelere verdiği destekten tanır. Sokak teröristlerine sahip çıkmaktan tanır. İnancına tarihine olan husumetinden tanır. Millete hakaret eden yöneticilerinden, milletvekillerinden tanır.

Lafa gelince demokrat, özüne gelince simsiyah faşist duruşundan tanır. Milletimiz bunları 26 milyon 330 bin kişinin oyuyla seçilmiş cumhurbaşkanını, asmakla, darbeyle tehdit eden o bed sesinden tanır. Bakın sahip çıkıyor. Niye? Al birini vur öbürüne. CHP hangi boyaya boyanırsa boyansın milletimiz onu tanır" şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ