Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'un Eyüp ilçesinde cuma namazı çıkışı seçim sonrası itirazlar ve yeniden sayım tartışmalarına ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı. Anıtkabir ziyareti üzerinden CHP'li Ekrem İmamoğlu'nu eleştiren Erdoğan, "MSB defteri oradan çekti aldı" ifadesini kullandı. Erdoğan’ın açıklaması şöyle;

‘HANİ NERDE MAZBATAN’

“Ben bu ülkenin Cumhurbaşkanı'yım. Bir Anıtkabir olayı yaşandı. Anıtkabir olayında bakıyorsunuz İstanbul'dan beyefendi çıkıyor, gidiyor. Sen bir defa şu anda mazbatanı aldın mı? Almadın. Mazbatanı almadığın halde, bir defa Anıtkabir'in protokol işlevi nedir, bundan da haberin yok.”

‘N’OLDU ŞİMDİ, DEFTERİ ÇEKTİK ALDIK’

“ Orada buna kılavuzluk yapanlar, onlar da yanlış kılavuzluk yaptılar ve burada sen git Misak-ı Milli Kulesi'nde deftere nasıl yazılacağını da bilmiyor. Böyle bir şeyi zaten yazma hakkın da yok. Belediye başkanlığı mazbatanı alırsın, eyvellah. O zaman bunu rahat rahat yaparsın. Buna da kimse mani olmaz. Ama şu andaki yaptığı işlev, bir defa protokol usulü açısından kesinlikle yanlıştır. Hiçbir zaman bizler oradaki usule erkana aykırı hareket etmemişizdir. 

Ne oldu? Milli Savunma Bakanlığı defteri oradan çekti, aldı.” Diyerek İmamoğlu’nu eleştirdi.

İMAMOĞLU: ‘DEFTERİ ALDIYSAN ALDIN, GİDER BİR DAHA YAZARIZ’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Anıtkabir ziyaretine ilişkin eleştirilerine yanıt veren Ekrem İmamoğlu, "Defteri almışlarsa bir daha gider, bir daha yazarız. Anıtkabir'e gitmek bizim için çok değerli" dedi. İmamoğlu, yeniden sayılan oylarla ilgili "İster sağdan sola ister soldan sağa saysınlar bir şey değişmeyecek" ifadesini kullandı.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ