MHP’li Cemal Enginyurt ve İYİ Partili Koray Aydın, Ozan Ceyhun’un atamasına sert çıktı. Vekiller “Büyükelçi olarak atanan kişi ülkücü katilidir” dedi

KATİL ZANLISI BÜYÜKELÇİ OLDU

Ozan Ceyhun'un, Avusturya'ya Büyükelçi olarak atanmasına ülkücü camiadan tepki geldi. İYİ Parti Genel Başkan yardımcısı Koray Aydın, “Ülkücü Şehit Mustafa Erol'un katilini ve Türk milletine soykırımcı iftirasını tasarısı hazırlayarak ihanet eden birini, Türk devletini temsil makamına atamak gaflettir. Bu skandala imza atanları millet ve tarih affetmeyecektir” dedi. Aydın yaptığı açıklamada şunları söyledi:

‘YAZIKLAR OLSUN’

“Türk milliyetçiliğini ayaklar altına alanlar, iktidarda kalabilmek için Türk milliyetçilerinin ayaklarına kapansalar da bilinçaltındaki huyları değişmiyor. Ülkücü düşmanlıkları depreşiyor, icraata dökülüyor. Karlı bir Mart gününde parçalanmış naaşı parasızlıktan tabuta değil, battaniyeye sarılan Mustafa Erol, öz yurdunda garip, öz vatanında parya muamelesi görürken, ülkücü katili Ozan Ceyhun devletin en üst makamlarına layık görüldü. Vicdanınız rahat mı? Yazıklar olsun.”

ENGİNYURT: ‘ÜLKÜCÜ KATİLİNİ BÜYÜKELÇİ OLARAK TANIMIYORUM’

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Enginyurt yaptığı açıklamada “Sayın Cumhurbaşkanım, Ozan Ceyhun denilen eli kanlı ülkücü katilini, Viyana Büyükelçisi olarak görmek biz ülkücüleri derinden yaralamıştır. Sizin bu yarayı acilen tedavi etmenizi, ülkücü ve MHP sevdalısı bir şahıs olarak bekliyorum. Ülkücü katilini Büyükelçi olarak tanımadığım gibi, ülkücüleri HDP ve CHP zihniyetine değişenlerin timsah gözyaşlarına da inanmam. Ozan Ceyhun ülkücü katilidir.”

ATAMA KARARI SOSYAL MEDYADA ELEŞTİRİLDİ

Ozan Ceyhun'un Viyana'ya atanmasına siyasiler kadar ülkücü vatandaşlarda tepki gösterdi. Sosyal medyada Ozan Ceyhun'un adının karıştığı 1977'de İstanbul'daki Adana Erkek Öğrenci Yurdu'nun bombalanarak ülkücü Murat Erol'un ölümüne yol açan olaya ilgili çok sayıda paylaşım yapıldı. Mustafa Erol'un cenazesinin fotoğrafı ile o günkü gazetelerin küpürleri Twitter'da paylaşıldı.

Kullanıcılar Mustafa Erol hastangi açtı. Ceyhun, 1977'de İstanbul'daki Adana Erkek Öğrenci Yurdu'nun bombalanarak ülkücü Murat Erol'un ölümüne yol açılan olaya karıştığı iddiasıyla ve 2. Dev-Yol davasında idam istemiyle yargılanmıştı. Ancak daha sonra dosyasının ayrıldığı ve davanın zaman aşımına uğradığı ileri sürüldü. Alman vatandaşı olan Ozan Ceyhun'un askerliğini yapmadığı da iddia edildi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ