212 görüntülenme04 Mart 2020
CHP'den Erdoğan'a videolu yanıt: Erdoğan'ın hiçbir hakaretini cevapsız bırakmayacağız!

‘HAKARETLER YANITSIZ KALMAYACAK’
CHP'nin resmi sosyal medya hesaplarından AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP lideri Kılıçdaroğlu'na hakaret dolu sözlerine CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un verdiği yanıt kolaj yapılarak yayınlandı.

İş Büyüyor: 'SAVCILIK GELİYOR'
“CHP'li Engin Özkoç hakkında 'Cumhurbaşkanına hakaret'ten soruşturma”
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan resen soruşturma başlattı.

ERDOĞAN'IN AVUKATI KONUŞTU
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un TBMM'de yaptığı açıklamalara ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, "Bu hadsiz açıklamaların, ve müptezel üslubun hesabını yargı önünde vereceksiniz" dedi.

‘BU İŞ YARGIDA BİTER’
Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın Twitter'dan yaptığı açıklamada Özkoç'a dava açacaklarını duyurdu. Aydın açıklamasında "Seviyesiz ve düzeysiz açıklamalarınızın, Sayın Cumhurbaşkanımızın Devlet ve Millet yararına yürüttüğü haklı mücadelesine duyduğunuz husumetin bir yansıması olduğunun farkındayız. Bu hadsiz açıklamaların, ve müptezel üslubun hesabını yargı önünde vereceksiniz" dedi.

ÖZKOÇ NE DEMİŞTİ?
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM'de yaptığı basın toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sert sözlerle yüklenerek "Şehide kelle diyen kişi haysiyetsizdir, şehide kelle diyen kişi Türkiye Cumhuriyeti’nde şerefsizdir, şehide kelle diyen kişi onursuzdur, şehide kelle diyen vatan hainidir. Bu kişi Türkiye Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanı olamaz, temsil edemez" ifadelerini kullanmıştı.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP grup toplantısında konuştu. "Millet İttifakı'nın iktidarında şehitler tepesi boş kalacak" diyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na sert tepki gösteren Erdoğan, "Şehitler tepesi boş kalacak' diyen kişi bu ülkeyi düşmana teslim etme peşinde demektir" ifadelerini kullandı. Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

‘ŞEHİTLER TEPESİ BOŞ KALACAK DİYEN KİŞİ ÜLKEYİ DÜŞMANA TESLİM ETME PEŞİNDE’
*’Şehitler tepesi boş kalmayacak’ sözünü anlamak için imanın yanında içinden çıktığınız kültürü bilmek gerekiyor. Merhum Arif Nihat Asya’nın şiirini okuyup da, hâlâ ısrarla ‘Şehitler Tepesi boş kalacak’ diyen kişi, bu ülkeyi düşmana teslim etme, milletimizin boynuna esaret zincirini geçirme peşinde demektir.

‘MÜCADELEMİZİ LEKELEMEYE ÇALIŞAN KİŞİ ŞEREFSİZDİR ALÇAKTIR’
*Kılıçdaroğlu Esed’in Suriye’de İsrail’in Filistin’de hayata geçirmeye çalıştığı insansızlaştırma politikasına destek veren bir yerde durmakta. Türkiye’nin buradaki mücadelesini sürekli fitne ile yalanla lekelemeye çalışan her kim olursa olsun haysiyetsizdir onursuzdur şerefsizdir alçaktır haindir. Cumhurbaşkanlığı seçimi var yüreğin yetiyorsa çıkarsın meydana milletten yetki alabilirsen de söylediklerini yaparsın.”

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ