AKP'ye yakın medya grubunun Gerçek Hayat isimli dergisinde 'hilafet' çağrısı yapılmasının ardından AKP'li Mehmet Metiner, çağrının Erdoğan'a yönelik siyasi sabotaj olduğunu iddia etti.

HİLAFET ÇAĞRISINA TEPKİ
Albayrakların sahibi olduğu ve genel yayın yönetmenliğini Kemal Özer'in üstlendiği Gerçek Hayat adlı dergi 27 Temmuz tarihli sayısında hilafet çağrısı yaptı. 'Hilafet çağrısı'na art arda tepkiler gelirken son olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yaşadığı tartışma ile gündeme gelen Mehmet Metiner tepki gösterdi. Sosyal medyadan açıklama yapan Mehmet Metiner'in paylaşımı şöyle oldu:

‘SONUÇ HÜSRAN OLUR’

"Ayasofya’nın açılışından sonra bizim mahalleden birilerinin hilafeti bu şekilde gündemleştirmesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasetine yönelik bir siyasi sabotaj demek. Hilafet; dinsel değil tarihseldir. Demokratik Cumhuriyet tercihinden şaşmamak lazım. Sonuç hüsran olur.”

‘NE HİLAFET NE DE SALTANAT’
“Meraklıları için işte açık açık söylüyorum: Ben ne hilafetçiyim ne de saltanatçı. Ben milletin değerlerine bağlı hür ve eşit vatandaşları olan demokratik bir cumhuriyetten yanayım. Her türlü fanatizme karşıyım. Biz hep birlikte Türkiye’yiz. Farklılığımız zenginliğimizdir.”

NELER YAŞANIYOR
Albayrak Medya Grubu'nun Gerçek Hayat dergisi skandal bir kapak hazırladı. Derginin 27 Temmuz tarihli sayısında 'hilafet' çağrısı yapılarak "Şimdi değilse ne zaman?" ifadeleri kullanıldı. Mustafa Albayrak'ın imtiyaz sahibi olduğu ve genel yayın yönetmenliğini Kemal Özer'in üstlendiği Gerçek Hayat adlı dergi, 27 Temmuz tarihli sayısında ‘hilafet’ çağrısı yaptı.

DİLİPAK SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI
Derginin kapağını Abdurrahman Dilipak da sosyal medya hesabından paylaştı. 27 Temmuz-2 Ağustos tarihlerini kapsayan derginin kapağında, “Şimdi değilse ne zaman, sen değilsen kim? Hilafet için toparlanın” sözlerine yer verildi.

ALBAYRAK MEDYA GRUBU BÜNYESİNDE
Dergi 2000 yılında hayatına başlarken, ilk olarak Hakan Albayrak'ın önderliğinde yayımlandı. Gerçek Hayat, 2016 yılında ise Albayrak Medya Grubu bünyesine katıldı. Gerçek Hayat adlı derginin imtiyaz sahibi olan Mustafa Albayrak, aynı zamanda Yeni Şafak gazetesinin İcra Kurulu Başkanlığı görevini de yürütüyor.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ