Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekteri Ümit Yalım yazdı;

‘İNÖNÜ DÖNEMİNDE, TOPRAKLARIMIZDA YUNAN VE BİZANS BAYRAKLARI DALGALANMIYORDU’

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Atatürk ve İnönü’ye iftira atmakta sınır tanımıyor. Erdoğan, 07 Ekim 2018’de, partisinin Kızılcahamam kampında yaptığı konuşmada İnönü’nün bir fotoğrafını göstererek, “İşte görüyorsunuz, elindeki bayrak dikkat edin Türk bayrağı değil, elindeki bayrak Amerika bayrağı” dedi.

‘İNÖNÜ’DE TÜRK BAYRAĞI VAR, PEKİ BU YUNAN BAYRAKLARI KİMDE’

Ancak daha sonra yayınlanan ve aynı yerde çekilen fotoğraflarda İnönü’nün elinde hem Türk hem de Amerikan bayrağı olduğu belgelendi. Bayrak üzerinden gündem değiştirmeye çalışan Erdoğan, kendi döneminde işgal edilen Türk adalarını ve adalarda dalgalanan Yunan ve Bizans bayraklarını nasıl izah edecek?

‘ERDOĞAN ADALARIN BELGESİNİ HALA ORTAYA KOYAMADI’

Erdoğan, 27 Ocak 2018’de, AKP Kocaeli İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada da, “Şimdi Kılıçdaroğlu’na sorarsan Lozan’da kazandığımızı söyler. Ondan sonra da adaların faturasını AK Parti’ye kesmeye kalkar. “Adaları siz verdiniz, siz. Sizin partinizin başında olanlar (Atatürk ve İnönü’yü kastederek) verdi ve şimdi tarihi dosyaları hazırlatıyorum ve o tarihi dosyaları, Lozan’da dâhil olmak üzere bunların önüne de milletime de bunları o belgelerle anlatacağız.” dedi.

Aradan 9 ay geçmesine rağmen Erdoğan dosyaları çıkartamadı. Erdoğan’ın, Atatürk ve İnönü’ye iftira attığı bir kez daha tescillendi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ