Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2572 görüntülenme )

Erdoğan'ın Eski Başdanışmanından Şok İddia

Aydın Ünal, HDP'nin Adana ve Mersin'deki binalarına yapılan bombalı saldırıya ilişkin, "HDP iki yerde bomba patlattı. O bombaların adresi bellidir” dedi.Bombaları HDP patlattı
 OSMAN AKDOĞAN ANKARA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eski metin yazarı ve Başdanışmanı olan AK Parti Ankara 2. Bölge Milletvekili Adayı Aydın Ünal, HDP'nin Adana ve Mersin'deki binalarına yönelik bombalı saldırılarla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bu bombaları patlatan kişilerin çok açık olduğunu söyleyen Ünal, "HDP iki yerde bomba patlattı. 'Patlattı' kelimesini özellikle kullanıyorum. O bombaların adresi bellidir.

Bu patlamalar HDP'nin bir seçim provokasyonudur. Bu çok açıktı. Bu konuda bizi suçluyorlar ama AK Parti hiçbir zaman şiddetle yan yana gelmemiştir.

MHP zaten kendisini bu olaylardan uzak tutmaya çalışıyor. Bu ülkede şiddetle ilişkisi olan tek parti HDP'dir. DHKP-C ile ilişkisinden dolayı da biraz da CHP'dir" dedi.


ARTIK SİYASİ SEÇİM DEĞİL

Birlik Vakfı Kadın Kolları Başkanı Döne Arslan'ın düzenlediği ve birçok STK'nın katıldığı programda konuşan Ünal, çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Sert söylemlerle muhalefete yüklenen Ünal, "7 Haziran seçimleri artık siyasi seçim olma hüviyetini kaybetti.

Bu AK Parti ile muhalefet partileri arasında geçen bir seçim olmayacak. Artık çok farklı hedeflerin, gayelerin, amaçların yarıştığı bir seçimle karşı karşıyayız" diye konuştu.  

Siyasi partilerin AK Parti'yi zayıflatmak için ortaklaşa yürütülen gizli çalışmaların olduğunu iddia eden Ünal, "Şunu çok açık söylüyorum. Muhalefet partilerinin gizli bir stratejisi var. Bu stratejinin içinde sadece HDP, PKK, paralel yapı değil artık maalesef MHP ile CHP'de bulunuyor.  Seçim günü yaklaştıkça bu birlikteliğin doğru olduğu ortaya çıktı" şeklinde konuştu.


ZIT KUTUPLAR BİRLEŞTİ

Zıt siyasi kutupların bile bazı bölgelerde AK Parti'yi zayıflatmak için oy alışverişi yapacağını öne süren Ünal, "Bu partiler ve kirli yapılar bir yardımlaşma içinde birbirlerinin rakibi gibi görünmeye çalışarak bütün Türkiye'de bir seçim stratejisi izliyorlar.

Özellikle küçük illerde partilerin oyları milletvekili çıkarmaya yeterli değilse oradaki en güçlü partiye oylarını aktarıyorlar. MHP, CHP oylarını HDP'ye kaydırma gayreti içine girdi. Yani MHP'nin HDP'yi, HDP'nin MHP'yi güçlendirdiği, CHP'nin ise her ikisiyle de ittifak yaptığı bir seçime giriyoruz. AK Parti'ye karşı kirli ittifak oluştu" ifadelerini kullandı.


HDP PİSLİKLERİ GİZLENİYOR

Doğan Medya Grubu'na da yüklenen Ünal, "Doğan Grubu aylardır Demirtaş'ın barış güvercini olduğunu anlatmaya çalışıyor.

Ama HDP'nin doğudaki pisliklerini gizleniyor. Demirtaş'ı boyayıp Batı'ya satmaya çalışıyorlar. Biz seçime kadar bunların gerçek yüzünü sermeye devam edeceğiz. Ne yaparlarsa yapsınlar barajı geçemeyecekler" dedi.


ERDOĞAN YORULMAKTAN NEFRET EDER

Ünal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la uzun yıllar birlikte çalışma imkanı bulduğunu anlatarak, Vahdet'e Erdoğan'ın birkaç özelliğini şöyle anlattı: "Yorulmak kavramından daima nefret etmiştir. 'Ben yorulmuyorsam hiç kimse yorulmayacak' derdi.

Etrafındakilerin de o tempoya ayak uydurmasını isterdi. Hafızası çok güçlüdür. Çoğu ilçenin kaymakamını, köyün muhtarını tanır. Hiç üşenmez en ufak mesele de bile onları arayıp 'şu işi ne yaptınız, çözdünüz mü?' diye sorardı. Onu da lider yapan bu özelliği."


GazeteVahdet.com
Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tvfran
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ