Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2449 görüntülenme )

Erdoğan'a Graffitili Benzetme

Londra sokaklarına yapılan bir graffiti Türkiye'yi dünyaya rezil etti.Baba oğul Erdoğanlar için "hırsız" imasında bulunan çalışmanın, sokak sanatçısı Banksy tarafından yapıldığı iddia edildi.
 Erdoğan'a graffiti'li hakaret!

İngiltere'nin başkenti Londra’da, daha çok Kürt kökenli göçmenlerin yoğun olduğu Green Lanes üzerinde yer alan ve Tayyip Erdoğan'ı delik bi çuvalla para taşırken, oğlu Bilal Erdoğan'ı ise dökülen paraları toplarken resmeden grafitinin, dünyaca ünlü sokak ressamı Banksy tarafı tarafından yapılmış olabileceği iddia edildi.

Sanatçının, son işlerini yayımladığı resmi internet sitesinde, Erdoğan grafitisiyle ilgili bir duyuru yapılmadı.

Banksy'nin sitesinde ise klişe "eğlence parkları"ndaki klişeleri deforme ederek kendine özgü bir "Disneyland" yaratan sanatçının son işi Dismaland'ın tanıtım videosu yer alıyor.

Dilipak, grafiti çalışmasını Twitter hesabında paylaşarak “İngilizler sokak resimleri ile Erdoğan’a daldırmış. Bir sokak resmi çizen ya da grafiti sanatçısı yok mu buna cevap verecek, anladıkları dilden” ifadelerini kullanmıştı.

Sosyal medyada paylaşılan yeni görüntülerde, Banksy’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve oğlu Bilal Erdoğan’ı resmettiği grafiti çalışmasının üzerine beyaz bir boya dökülerek tahrip ettiği görüldü.
Kaynak: Gazete2023

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tvfran
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ