Ayasofya Camisi'nin açılışına katılıp maskesiz olduğu anların görüntüsünü paylaşan AKP Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay'ın corona testi pozitif çıktı. Daha önce açılışa katılan AKP Manisa Milletvekili İsmail Bilen ve Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi'nin de testleri pozitif çıkmıştı. AKP'li vekillerin fotoğraflarda Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da dahil birçok isimle sosyal mesafe gözetmeksizin yakın temasta bulunduğu görüldü.

AKP'Lİ VEKİL  ‘DUALARINIZI ESİRGEMEYİN’
AKP Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay, corona virüsü testinin pozitif çıktığını duyurdu. Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Akay, “Değerli hemşehrilerim, düzenli olarak yaptığımız Covid-19 testlerimiz negatif çıkmıştı. Ancak dün yaptırdığımız testimizin sonucu pozitif çıkmıştır. Şu anda evimde dinlenmekteyim ve hamd olsun sağlık durumum gayet iyi. Dualarınızı esirgemeyiniz” dedi.

ALİ ERBAŞ İLE YAKIN TEMAS
Ayasofya Camisi’nin açılışına katıldığı gün bir görüntü paylaşan Akay’ın maske takmadığı kameralara yansımıştı. Akay’ın bazı fotoğraflarda da maske kullanmadığı görüldü. Paylaştığı fotoğraflarda birçok isimle sosyal mesafe kuralına uymadan yakın temasta bulunduğu görüldü. Akay’ın yakın temasta bulunduğu isimler arasında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da bulunuyor.

AYASOFYA AÇILIŞINA KATILAN 2 AKP’Lİ VEKİL VİRÜS KAPMIŞTI
Akay, Ayasofya Camisi’nin açılışına katıldıktan sonra corona virüse yakalanan 3. isim oldu. Daha önceden Ayasofya açılışına katılıp da maskesiz fotoğraf paylaşan AKP Manisa Milletvekili İsmail Bilen ve Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi’nin de Covid-19 test sonucu pozitif çıkmıştı. Paylaşılan fotoğraflarda Ahmet Akay ve diğer milletvekillerinin yakın temasta bulunduğu ortak kişiler olduğu görülüyor.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ