4248 görüntülenme11 Kasım 2019
Prof. Dr. Necmettin Erbakan 1992 yılındaki konuşmasında Türkiye üzerinde oynanan büyük oyuna ve emperyalist güçlerin Kürt Devleti Planı'na o yıllarda dikkat çekiyor.

ÖNCE IRAK SONRA SURİYE

Amerikalı bir Albay'ın Riyad'da bir gazeteciyle arasında geçen diyaloğu aktaran Erbakan, "Kürt devleti burada kurulacak. Savaş bitecek Saddam çökmüş olacak, savaş daha bitmeden söylüyor bunları. Burada devlet kalmayacak. Kürtler devlet kurarak buradaki boşluğu dolduracaklar. Belki de Türkiye'den toprak isteyecekler. Irak'ın kuzeyindeki Kürtlerin de yakında çok silahları olacak. Saddam'ın bıraktığı silahlar onlara kalıyor. Uçakları, tankları, füzeleri olacak" diye belirtiyor.

PERDE ARKASINDA İSRAİL

Amerikalı albayın bunları daha Körfez Savaşı bitmeden söylediğini açıklayan Erbakan, "ABD, dış güçler ve İsrail bütün bu olayların hepsini planlı yapıyor. Batılı ajanlar cirit atıyor. Onların uzun vadeli planları var da bizim Milli planlarımız nerede? Yapması icap edenler bir plan sahibi olmadıkları gibi bu plana alet oluyorlar. Onlar Ortadoğu'da Müslüman ülkeler arasında işbirliği olmasın, Türkiye, Suriye'yle, Irak'la çatışsın istiyor. Öyleyse bu emperyalizmin siyonizmin planını bozmamız lazım" diye o günlerden uyarıyor...

Kaynak: Ajanslar                                                                                                                                                                                                            

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ