27625 görüntülenme12 Ağustos 2018
Türkiye, döviz kurlarının yükselmesiyle birlikte kendine ekonomik alanda bir çıkış yolu arıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı konuşmalarda sık sık vatandaşlara seslenerek “yastık altındaki dolar ve altınların bozdurulması” çağrısında bulunuyor. Erdoğan’ın bu çağrılarının ardından sosyal medyada bir video yeniden dolaşıma girdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dolar ve altın bozdurma çağrılarının ardından Necmettin Erbakan'ın bir konuşması yeniden sosyal medyada gündem oldu. 

'YASTIK ALTINDAKİLER NEDEN BOZDURULUYOR'

Erdoğan’ın da içinde yetiştiği Milli Görüş’ün kurucusu Necmettin Erbakan, 1992 yılında yaptığı konuşmada, dönemin Başbakanı Süleyman Demirel’in “yastık altındaki dolar ve altınları bozdurun” çağrısını eleştirmişti. Erbakan söz konusu konuşmasında şu ifadeleri kullanmıştı:

'KENDİ ŞİRKERLERİ KAR EDECEK, OYUN BU'

“Bunların ekonomiyi düzeltmek için yaptıkları iş bu. Faizleri artırayım mı azaltayım mı? Yeniden yastık altınları bir kâğıtta toplayıp borca mahsuben dışarıya vereyim mi?
Bunlar kalkınma derler, müstemleke tipi efendileri gelip şuraya otoyol yapalım... Niye?
Kendi şirketi kar edecek. Kendi makineleri dururken çürümeyecek. Yeri onlar seçiyor, krediyi onlar getiriyor, yolu onlar yapıyor. Bunlar ne yapıyor? Oraya yol yapılmasına müsaade ediyor. Ve de kurdele kesip bir şey yapıyormuş gibi halkı aldatıyor.

Bunlar üretimci değil, bunlar gerçek kalkınmanın insanı değil. Bunlar oyalamacı, bunlar lafçı, bunlar palavracı.”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ