'Aleyna Çakır' olarak bilinen Sema Esen'in, geçtiğimiz çarşamba günü Keçiören'deki evinde bornoz kuşağıyla kendini astığı öne sürülmüştü. Bugün ise Esen'in cansız bedenini bulan erkek arkadaşı Ümitcan Uygun'un 17 Nisan'da genç kızı bayıltana kadar dövdüğü ve defalarca ölümle tehdit ettiği görüntüler ortaya çıktı. MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da Ümitcan Uygun'la ilgili işlem yapılmamasına tepki gösterdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ü eleştiren Enginyurt, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

‘SOYLU, GÜL NE YAPIYOR’
"Ümitcan Uygun isimli bir şizofren #aleynacakır isimli gencecik bir kıza,şerefsizce zulüm yapıyor ve bunu sosyal medyadan yayınlıyorsa,bu ruh hastası göz,altına dahi alınmıyorsa @suleymansoylu ve @abdulhamitgul ne yapıyor diye sorulur. Şizofren tutuklansın."

‘DARP AYRI VEFAT AYRI’
Öte yanda Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Aleyna Çakır olarak tanınan Sema Esen'in ölümüne ilişkin açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından da bu eylem hakkında soruşturma yapılmış, şikayetçi S.E.'nin şikayetinden vazgeçmesine rağmen şüpheli hakkında iddianame düzenlenmek suretiyle kamu davası açılmıştır. Müteveffanın ölümü hakkındaki soruşturma ise devam etmektedir. Kadına yönelik şiddet eylemleri Cumhuriyet Başsavcılığımızca özenle soruşturulmakta olup, soruşturmanın gizliliğine de dikkat edilerek toplanan tüm deliller incelenmektedir."

TEPKİLER BÜYÜYOR
Sosyal medyada Ümitcan Uygun'un yakalanması için büyük bir gündem çalışması yürütülürken, #AleynaÇakır hashtagi gün boyu TT'de üst sıralarda yer aldı. MHP'li Cemal Enginyurt, Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen'i öldürdüğü iddia edilen Ümitcan Çakır'ın gözaltına alınmaması nedeniyle Süleyman Soylu ve Abdülhamit Gül'e tepki gösterdi.

Kaynak: Yeniçağ/gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ