5185 görüntülenme 20 Kasım 2021
Yeniçağ TV’de Emre Kulcanay’ın konuğu olan Demokrat Parti Ordu milletvekili Cemal Enginyurt, Sedat Peker’in Twitrer’dan yaptığı uyuşturucu yüklü konteyner iddialarıyla ilgili konuştu.

UYUŞTURUCU TRAFİĞİNE NE OLDU

Emre Kulcanay, organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker’in iddiaları hakkında “Özellikle konteyner numarası vererek şu gemiyle şunlar gelecek bunlar gelecek iddiaları var ama harekete geçen savcı yok bu durum hakkında” ifadelerini kullanarak, Cemal Enginyurt’un konu hakkındaki düşüncelerini sordu. Cemal Enginyurt, şunları söyledi:

‘DEDİKLERİ DOĞRU ÇIKTI İŞLEM YAPAN YOK’
“Sedat Peker öyle iddialarda bulundu ki bunların da büyük bir kısmının doğru olduğu ortaya çıktı. 10 milyon avro rüşvet isteyen gazeteciyi söyledi, gazeteci mahkemeye gideceğim dedi. 6 aydır mahkeme yolunu görmedi, gözlemedi hala gitmiyor. 10 bin dolar maaş bağlanan milletvekili var dedi. Süleyman soylu bile doğrudur dedi ama bu 10 bin dolar maaş alana hesap sorulmadı.”

‘TERÖRİSTİN İFADESİ MAKBUL OLDU, PEKER’İN İDDİALARINA İŞLEM YAPILMIYOR’
“İktidar İlker Başbuğ diye bir Genelkurmay Başkanını kanlı katil bir Şemdin Sakık’ın gizli tanık ifadeleriyle yargıladı hapse attı. Adamın biri çıktı bir iddia ortaya koydu. Araştırın diyoruz, araştırmayı bırak, Sedat Peker’e 20 tane dava açıldı.”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ