TOPLUM destekli polis ekipleri ile anneler ile buluştu. Bağcılar'da gerçekleşen seminerde polislerin korkutmak için kullanılmasının yanlış olduğunu aktaran polis ekipleri, çocuklara kendilerinin daha iyi anlatılması gerektiğini aktardı.

GENÇLERİN KORUNMASINA YÖNELİK EĞİTİM

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlilerince gençlerin suç ve suçtan korunmalarına yönelik ebeveynlerin bilgilendirilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında bir güvenlik semineri düzenlendi. Bağcılar Belediyesi Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşen programa anneler yoğun ilgi gösterdi.

“ÇOCUĞUNUZUN SOSYAL MEDYASINI GÖZETİM ALTINDA TUTUN”

Toplum destekli polisler, internet ile sosyal medyanın güvenli kullanımından yanlış arkadaş seçimine kadar çocukların dikkat etmesi gerektiği konularla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İnternette çocukları büyük tehlikelerin beklediğini belirten emniyet yetkilileri, şu uayrılarda bulundu;

‘İNTERNET AYNI ZAMANDA SUÇ DÜNYASI’

“Çocuklarımız odalarına çekilip bilgisayar başına oturuyorlar ancak onları orada internet diye büyük bir tehlike bekliyor olabilir. Ayağımızın altında kalabalık etmesinler diye çok büyük baştan savma yapıyoruz. Bunu yaparken çocuğumuzu büyük tehlikelere yönlendiriyoruz. İnternet büyük bir suç deryası. Sizin bilmediğiniz sosyal içerikli çok tehlikeli oyun var. “

‘SOSYAL MEDYAYI MUTLAKA GÖZETİM ALTINDA TUTUN’

“Eğer çocuklarınız internet kullanıyorsa kesinlikle ortak alanda kullansınlar. Sizin görebileceğiniz bir yerde interneti kullanmasını sağlayın. Çocuğunuzun sosyal medyasını gözetim altında tutun. Beğendiği sayfaları, takipçilerini inceleyin. Ama çocuğunuza onu takip ettiğinizi hissettirmeyin. Annem babam beni takip ediyor dememesin. Onun haberi olmadan yapın”

“ÇOCUĞUNUZU POLİS İLE KORKUTMAYIN”

“Önemli bir konu var. Çocuğunuzu kesinlikle polisle korkutmayın. Çocuğunuz yaramazlık yaptığı zaman ‘seni polise veririm’ demeyin. Polise saygı zoraki olabiliyor ama sevgi her zaman eksik kalıyor. İleride çocuklar kötü bir olay yaşadıklarında veya bir sorunla karşılaştıklarında polise gitmiyor. Korkutmayın ki çocuklar polisin yanına rahatlıkla gelebilsin” diyerek açıklayıcı bilgi verdiler.

Kaynak: DHA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ