Güvenlik
04 Ekim 2017 ( 1647 görüntülenme )

EMNİYET'TEN AKLA HAYALE ŞOK UYARI!..

EMNİYET: BYLOCK'U PAYLAŞMAYIN

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden, FETÖ'nün şifreli mesajlaşma programı olduğu ifade edilen ByLock'un adli delil olma özelliğini boşa çıkarma amacıyla yapılan paylaşımların, mücadeleyi sulandırma çabası taşıdığına dair bir açıklama yayımladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, sosyal medya üzerinden son günlerde FETÖ'nün şifreli haberleşme programı olduğu belirtilen ByLock'un adli delil olma özelliğini boşa çıkarmaya çalışan birtakım paylaşımlar yapıldığı hatırlatıldı.

Açıklama şöyle:

"BYLOCK'U PAYLAŞMAYIN"

"Bu paylaşım sahiplerinin TBMM ve üyeleri üzerinden mesnetsiz iddialarla algı operasyonu yaparak, FETÖ ile mücadeleyi sulandırmaya çalıştıkları aşikardır. Bu tür iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Türk Ceza Kanunu ve ilgili mevzuatta suç teşkil ettiği tespit edilen bu tür paylaşımlar titizlikle takip edilerek sorumlular hakkında gerekli adli işlemler cumhuriyet başsavcılıkları koordinesinde etkin bir şekilde yürütülmektedir."

Öte yandan Antalya Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Daire Başkanı Şenol Demir, ByLock'un tek başına delil olamayacağını hükmetmişti. 

Geçmişte bir tecavüz sanığına da beraat kararı vermesiyle tartışma yaratan Demir, ByLock kararından sonra mevkisi düşürülerek Konya'da hakimlik görevine atanmıştı.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ