12605 görüntülenme04 Ocak 2019
ERTÜRK: ‘FETÖ’NÜN MEDYA AYAĞI AKİT’

Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, Akit TV’yi, kendi ekranından 15 Temmuz üzerinden eleştirdi. Akit TV ‘de yayınlanan Yusuf Ozan Demir’in sunuculuğunu yaptığı, “Asıl Mesele” adlı programa katılan Ertürk, Deniz Harp Okulu Komutanı iken, cemaatin kendisine operasyon yaptığını, bu operasyonun medya ayağını ise Akit TV’nin üstlendiğini söyledi.

Programın diğer konuğu olan Akit TV Haber Koordinatörü Muharrem Coşkun’la FETÖ ve Laiklik tartışmasına giren Ertürk, Coşkun’un, "FETÖ’yü büyütüyorsunuz" sözleri üzerine, “Siz daha önce FETÖ’yü öven birçok şey yaptınız, 2013’ten önce neyi iddia ediyordunuz” diye sordu. Coşkun Ertürk’ün bu sözlerine karşı çıkarak, “ben alnımın akıyla her şeyi açıkladım” dedi.

Kamu kuruluşlarının İslam’dan ayrıldığını ifade eden Coşkun, İslam’ı dışlandığını, hor görüldüğünü ve yeni bir din icat edildiğini bu dinin adının Kemalizm olduğunu söyledi. Bu sözlere karşı çıkan Ertürk, “Kemalizm ahlaktır, Kemalizm bu toprakların sesi olmak demektir” diyerek bu sözlere karşı çıktı.

‘BENİM ATTIĞIM PERSONELİ BU İKTİDAR GERİ ALDI’

“FETÖ’yü büyüten kafa hangi kafa biliyor musunuz, 2002’de iktidara gelen kafa” sözleriyle iktidara yüklenen Ertürk, sözlerine şöyle devam etti: “1996 ben, 6 tane astsubay’ı gemimden attım. 2017 senesinde bir KHK’ya bakarken bir baktım, benim 1996’da attıklarımı iktidar 2017’de almış. Onları almışlar silahlı kuvvetlerin içine, şimdi FETÖ’cü diye atıyorlar. Yani iktidar benim 1996’da geldiğim yere 2017’de geldi.”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ