Politika
24 Nisan 2021 ( 2587 görüntülenme )

Elçilik 'Uyarı'

ABD Başkanı Joe Biden, 1915 olayları için ‘soykırım’ ifadesini kullandı. Biden’ın bu ifadesine tepki yağdı. Biden’ın açıklaması sonrası ABD’nin Türkiye’deki Büyükelçiliği, olası protestolara karşı ABD vatandaşlarını uyardı.

BÜYÜKELÇİLİK VE KONSOLOSLUKLAR VİZE HİZMETLERİNE KAPALI OLACAK
Büyükelçilikten yapılan açıklamada Biden’ın 24 Nisan açıklamasının ardından gösteriler ve protestolar olabileceği belirtildi. Açıklamada tedbir olarak 26 Nisan Pazartesi ve 27 Nisan Salı günleri ABD Ankara Büyükelçiliği, ABD İstanbul Başkonsolosluğu, ABD Adana Konsolosluğu ve ABD İzmir Konsolosluğu’nun vize hizmetlerine kapalı olacağı aktarıldı.

Büyükelçilik ve konsoloslukların iletişim numaraları ve e-posta adreslerinin duyurulduğu açıklamada acil yardıma ihtiyaç duyan ABD vatandaşlarının büyükelçilik veya konsolosluklarla iletişime geçebileceği kaydedildi.

“DİKKATLİ OLUN, KALABALIKTAN KAÇININ”

Ayrıca, açıklamada “ABD vatandaşlarının ABD hükümet binalarının etrafındaki alanlardan uzak durmaları ve Amerikalıların veya yabancıların toplanabileceği yerlerde daha dikkatli olmaları tavsiye edilir” denildi.

Büyükelçiliğin açıklamasında vatandaşlara önerilerde de bulunuldu. Açıklamada, “Dikkatli olun. Kalabalıktan kaçının. Çevrenizden haberdar olun. Yabancıların uğrak yerlerinde dikkatli olun. Güncellemeler için yerel medyayı izleyin” ifadelerine yer verildi.


Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ