Eğitim
27 Ağustos 2020 ( 915 görüntülenme )

Eğitim Sen 'Telafisi Mümkün Olmaz'

Burdur'un Gölhisar ilçesinde adı açıklanmayan bir öğretmenin corona virüsü testi pozitif çıktı. Öğretmen ile okulda düzenlenen seminere katılan meslektaşları evlerinde karantinaya alındı.

OKUL KAPATILDI
Gölhisar ilçesindeki bir ilkokulda görev yapan öğretmene rahatsızlanması üzerine Covid-19 testi yapıldı. Öğretmenin test sonucu pozitif çıktı.Bunun üzerine adı açıklanmayan öğretmen ile okulda düzenlenen seminere katılan diğer öğretmenler evlerinde karantinaya alındı. Okul geçici olarak kapatıldı.

34 OKULDA TESPİTLER VAR
Öte yanda Eğitim Sen Genel Merkezi, salgının hızla arttığı bugünlerde öğretmenlerin seminer için okullara çağrılmasına ilişkin yazılı açıklama yayımladı. Açıklamada virüs tespit edilen 34 okulun isimlerine yer verilirken alınması gereken önlemler ve eğitim emekçilerinin talepleri de sıralandı.

‘OLUMSUZ SONUÇLARI OLABİLİR’
Mesleki çalışmaların uzaktan yapılmasının mümkün olmasına rağmen yüz yüze yapılmasında ısrar edilmesi ve yeterli önlemler alınmadan öğretmenlerin okullara çağrılmasının salgınla mücadelede yaşanan eksiklikleri gözler önüne serdiği ifade edilen açıklamada, “Siyasi gelecek beklentisinin veya sermayenin elde edeceği kazancın halk sağlığı ve kamusal yararın önüne geçmesinin yaratacağı olumsuz sonuçların telafisi mümkün olmayacaktır” uyarısında bulunuldu.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ