Güvenlik
23 Nisan 2019 ( 1652 görüntülenme )

E. Emniyet Müdürü Sabri Uzun'a AĞIR İDDİA!..

İstihbarat Daire Başkanlığı görevinde bulunan, Türkiye’deki önemli operasyonlara imza atan emekli Emniyet Müdürü Sabri Uzun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaretten gözaltına alındı. Uzun hakkında terör örgütüne yardım iddiası da bulunuyor.

Üç kez İstihbarat Daire Başkanlığı görevinde bulunan, FETÖ ile ilgili ‘'İN'' adlı bir kitap yazan, Türkiye'deki önemli operasyonlara imza atan Emekli Emniyet Müdürü Sabri Uzun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten gözaltına alındı. Uzun hakkında terör örgütüne yardım iddiası da bulunuyor.


HAKARET, ÖRGÜTE YARDIM, ÖRGÜT PROPAGANDASI İDDİALARI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Eski istihbarat daire başkanı Sabri Uzun, 'Cumhurbaşkanımıza hakaret', 'terör örgütü propagandası yapmak' ve 'örgüte yardım' suçlarından gözaltına alınmış olup, Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü'nde işlemleri devam etmektedir" denildi.

SABRİ UZUN’UN SON PAYLAŞIMLARI ŞÖYLE:

Uzun son paylaştığı bir tweetinde, ‘'Sn İmamoğlu; İBB Bşk görevin hayırlı olsun. İnşallah, oğlum sıfırla demezsin. 750 milyon liralık saat takmazsın. 7 adet para kasan ve para sayma makinen olmaz. Allah şaşırtmasın'' demişti.

Bir başka twetinde ise ‘'Partiya Harekatı Hırgür Genel Başkanı…Yerel Seçim öncesi söylediğin ‘zillet, illet, PKK ve Fetö ittifakı' sözleriniz sonucu Sn Kılıçdaroğlu'na Ankara'da saldırıldı. Dün kahramanlar Engin Alan, Levent Göktaş, Serdar Öztürk cezaevine atıldığında sinmiştin. Vicdanın rahat mı?'' diye yazmıştı.

Sabri Uzun, bir başka paylaşımında ise ‘'ÖSYM eski Bşk Ali Demir, FETÖ'den tutuksuz yargılanacak.. Peki, Ali Demir kararnamesini imzalayanların ifadeleri alındı mı ? Garipler cezaevinde, muktedirler evlerinde olursa böyle FETÖ ile mücadele olmaz'' demişti.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ