Politika
16 Mart 2020 ( 1953 görüntülenme )

Durum Hassas: '6 ÜLKEYE UÇUŞ YASAĞI'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

‘YENİ VAKALAR VAR'
Test sonucu pozitif çıkan yeni vakalar olduğunu, devam eden analiz çalışmaları nedeniyle toplam sayıyı ilerleyen saatlerde duyuracağını belirten Koca, 6 ülkeye daha uçuş yasağı getirildiğini de sözlerine ekledi. "Bugünler böyle sürüp gitmeyecek, çok geçmeden normal hayatlarımıza dönmüş olacağız" diyen Koca, şunları kaydetti:

‘EVDEN ÇIKMAYIN’
- Halkımızın sağ duyusu, devletimizin organizasyon gücü kadar önemlidir. Laboratuvar sayımızı 16'ya çıkaracağız. Ayrıca hızlı sonuç veren kiti ülkenin tüm illerine böleceğiz, hızlı sonuç verecek. Yani test daha hızlı yapılacak. 184 SABİM Hattı sayesinde mümkün olduğu kadar halkımızın evlerinden çıkmamalarını istemiş olacağız.

‘DURUMU KRİTİK OLANLAR VAR’
- Pozitif çıkan yeni vakalarımız var, ancak henüz analiz edilmekte olan numunelerimiz mevcut. Bu akşam toplam vaka sayısını açıklayacağım. Gece 12'den önce açıklamış olurum. Şu anda koronavirüs dolayısıyla herhangi bir can kaybı olmadı. Ama olmayacağı anlamına gelmez, solunum sıkıntısı çeken hastalarımız var.

‘6 ÜLKEYE UÇUŞ YASAĞI’
- 6 ülkeye daha bir süre sefer yapılmayacak. İngiltere, İsviçre, Suudi Arabistan, Mısır, İrlanda ve BAE’ye uçuş yasağı getirildi. Uçuş yasağı getirilen ülke sayısı 20 oldu.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ