93 görüntülenme 15 Mayıs 2020
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TELE 1'de yayınlanan Uğur Dündar'la Demokrasi Arenası'nda Türkiye gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın Bilim Kurulu önerilerini dinlemediğini belirten Akşener’in konuşması şöyle;

‘BİZİ DİNLESELERDİ, VAKA SAYISINDA DÜNYANIN 8. ÜLKESİ OLMAYABİLİRDİK’
"Sayın Aytun Çıray, İYİ Parti’nin güvenlik politikalarından sorumlu. Hem alanında çok başarılıdır hem de salgınların bundan sonra milli güvenlik sorunu olduğuna inanıyor. Biz İYİ Parti olarak, arkadaşlarımızla bir araya gelerek aldığımız kararları kamuoyu ile paylaşıyoruz. Dolasıyla hem o hem de arkadaşlarımız başlangıçta karantina uygulanmasını söylemiştik. Eğer bunlar yapılsaydı, vaka sayısında dünyanın 8’nci ülkesi olmayabilirdik.

‘BİR İNSAN HER ŞEYİ BİLEMEZ'
”Sayın Erdoğan, ekonomi, hukuk, tıp hakkında karar veriyor. Sayın Erdoğan her şeyi bilmek durumunda olan bir insan olmak zorunda. Biz bu sistemin Türkiye’yi uçuruma götürdüğünü söylüyoruz....2023’te Sayın Erdoğan seçilemeyecek. Çünkü bu milletin feraseti böyle bir şeydir. Eğer bu olmasaydı, Erdoğan’ın partisi birinci parti olamazdı. Dolayısıyla güç zehirler, mutlak güç daha da zehirler. Şimdi göreceksiniz bu dil, Sayın Erdoğan’ın seçilmesine mani olacak.”

Kaynak: Tele 1/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ