Çekya Sağlık Bakanı Adam Vojtech, ülkede ilk 3 koronavirüs vakasının tespit edildiğini belirtti.

‘İTALYA’DAN GELMİŞ’
Vojtech, özel basın toplantısında, “Hastalardan biri, İtalya’daki üniversitelerden birindeki stajdan sonra Prag’a döndü. Prag hastanesinin ikinci hastası, Milan’da eğitim gören bir Amerikalı. Usti nad Labem şehrinin hastanesinde bulunan üçüncü hasta, bir kayak merkezinde tatil yaptığı İtalya’dan döndü” diye açıkladı.

Barzani'de VİRÜS!..

Süleymaniye kentinde 4 kişide koronavirüs (Kovid-19) tespit edildi. Sağlık Bakanlığı, Süleymaniye’de 4 kişide koronavirüs tespit edildiğini açıkladı.

‘CORONAVİRÜS’
Açıklamada, son 24 saatte sağlık durumlarından şüphelenilen 24 kişinin testlerinin yapıldığı belirtildi. Yapılan testlerde 4 kişide koronavirüs tespit edildiği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

‘SAĞLIK DURUMU İYİ’
“Koronavirüse yakalanan 3 erkek bir kadın 4 kişinin 3’ü aynı ailenin mensubu. Koronivirüse tespit edilen kişiler daha önce İran’ı ziyaret etmiş. İran’dan döndükten sonra karantinaya alınarak gerekli testleri yapıldı. Koronavirüs hastalarına özel olarak faaliyet yürüten hastanede tedavi altına alınan 4 kişinin de sağlık durumu iyi.”

Sağlık Bakanlığı, vatandaşları Kürdistan Bölgesi Hükümeti, İçişleri ve Sağlık Bakanlığı’nın karar ve uygulamalarına uymaya çağırarak, “Herkesin sağlık çalışanlarına yardımcı olması gerektiğini” kaydetti.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ