Politika
13 Haziran 2021 ( 7837 görüntülenme )

Dündar Her Şey Olabilir'

Sözcü TV'de Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Aktaş'ın konuğu olan Uğur Dündar, organize suç örgütü liderliğinden hüküm giymiş Sedat Peker'in iddiaları, iddialarla ilgili yaşanan gelişmeler ve İBB'nin AKP dönemi yolsuzluk soruşturmaları hakkında konuştu. “Sedat Peker'e operasyon mu yapıldı?” iddialarına değinen Dündar, şöyle konuştu;

‘HER ŞEY OLABİLİR’
“Sedat Peker'in hedef aldığı geniş bir kitle var. Bunlar multi milyarder tipler. Çoğunun serveti kuşkulu bir şekilde patlama yapmış…Bunların da Sedat Peker'in iddiaları ve ithamları karşısında hareketsiz durmaları pek akla uygun değil. Onlar da uluslararası mafya ve özellikle faili meçhul suikastler yapabilecek, geçmişte bunlara adları karışmış olan kesimle irtibatlı olduğunu düşünebiliriz” yorumunda bulundu.

‘MÜCADELE ETMESİ GEREKENLER SEYREDİYOR’
İddialar karşısında yargının suskunluğuna dikkat çeken Dündar, “Yargı 3 maymunu oynuyor. Yargının harekete geçip el koyacağı ve gerekeni yapacağı şeklinde bir düşünce maalesef toplumda yok olmuş durumda. Eskiden böyle değildi. Bir iddia atılsa ortaya derhal yargı ortaya çıkar, gereğini iyi veya kötü bir şekilde yapmaya gayret gösterirdi. Şimdi müdahale etmesi gerekenler seyrediyor. Toplum da haklı olarak bu seyredilmeye karşı tepki gösteriyor. Toplumda infial yaratıyor” diye konuştu.

‘DUBAİ’DE PAZARLIK’

Öte yanda Gazeteci Barış Pehlivan, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in gözaltına alındığını iddia etti. Peker’e yakınlığıyla bilinen Emre Olur, iddiaları yalanladı. Olur, Pehlivan’a yaptığı açıklamada, Peker’in Dubaili yetkililerle bir görüşmede olduğunu bildirdi. Pehlivan, Halk TV’de yaptığı açıklamada, Olur’un, "Peker ile öğle saatlerinde görüştüm. Şu an Dubai yetkilileriyle görüşüyor" iddiasında bulunduğu aktardı.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ