Soruşturmacı televizyon gazetecisi Uğur Dündar, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı "Karadeniz'de 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi bulundu" müjdesini değerlendirdi. Dündar, "Müjdeden sonra borsanın neden düştüğünü, doların niçin yükseldiğini anlayamadım!.." ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN MÜJDE

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan beklenen ‘müjde’yi açıkladı. Erdoğan “Türkiye, tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdi” dedi. Erdoğan, 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi bulunduğunu belirterek “Hedefimiz 2023’te Karadeniz gazını milletimizin kullanımına sunmaktır” şeklinde konuştu.

DÜNDAR ‘İYİ DE BORSA NİYE DÜŞTÜ DOLAR NİYE YÜKSELDİ’
Soruşturmacı televizyon gazetecisi Uğur Dündar, Twitter hesabından Erdoğan’ın açıkladığı ‘müjde’yi değerlendirdi. Dündar, paylaşımında “Müjdeden sonra borsanın neden düştüğünü, doların niçin yükseldiğini anlayamadım!..” ifadelerini kullandı.

SÖNMEZ ‘VURAN VURDU’
Öte yanda Ekonomist yazar Mustafa Sönmez, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdik' açıklaması sonrası borsa ve dövizde yaşanan dalgalanmaları yorumladı. Mustafa Sönmez'in Erdoğan'ın doğalgaz açıklamasını değerlendirdiği mesajları şöyle:

‘SIRADA NE VAR’
"Müjdenin özeti; Dolar alış 7.24 e indi , şimdi 7.35’e çıktı. Dağ fare doğuracak dedik, öyle oldu. Masal anlatıyorlar. Kimse yemedi. Sırada ne var?
Nasıl atıyor damat, pes! Öyle bir rezerv bulmuş ki, değil enerji ithalatını, cari açığı kapatıp cari fazlaya gidiyor. Bunu neden CB söylemeye yanaşmadı? Allah’tan kimse inanmıyor:))

‘VURAN VURDU’
Yandaşlar dahil, birçok kanal müjdeli yayını bırakıp normal yayınlarına geçtiler. Çarlıfeleke devam!
Dağ fare doğurdu da, borsada, dövizde yaratılan anaforda kim kazandı, kim kaybetti? Tüpraş, Petkim hisseleri; dolarda 7.40 lardan 7.25 lere dalgalanmalar. Vuran vurdu"25 dk. da 136 bin TL kazandırdı müjdeci Saray! Bunu milyarlarla yapan AKP li yandaşları düşünün bir de. Oyun açık!"

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ