918 görüntülenme18 Kasım 2019
ABD öncülüğündeki IŞİD karşıtı koalisyon sözcüsü Albay Myles Caggins, terör örgütü YPG/PKK'nın kadın kolu YPJ'nin ABD destekli eğitimlerini sosyal medyadan PKK sloganıyla kutladı.

TERÖRİST BALİ VE PKK SÖZCÜSÜ ABD’Lİ ALBAYLA YAN YANA

Albay Caggins, Amerika’nın Sesi (VOA) televizyonunun YPG/PKK terör örgütünün kadın kolu YPJ’nin ABD destekli eğitimlerini tamamlamasına ilişkin paylaştığı görüntüleri, terör örgütü PKK’nın “Aslan aslandır, ha dişi ha erkek” sloganıyla paylaştı. Kürtçe ve İngilizce paylaşımında Caggins, “Aslan aslandır ha dişi ha erkek. Yeni savaşçılara tebrikler. Çok yaşayın.” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞIMI “ROJAVA” ETİKETİ İLE YAPTI

Terör örgütü PKK’nın sıklıkla kullandığı bu slogana sarı, kırmızı ve yeşil renkte üç kalbi de ekleyen Caggins, paylaşımını Rojava etiketi ile yaptı, paylaşım şöyle;

“Uluslararası Koalisyon güçleri Sözcüsü Albay @OIRSpox@MylesCaggins SDG yetkilileriyle bir araya geldiCaggins, "DAİŞ'in uyuyan hücrelerini ortadan kaldırmaya yönelik attığımız ortak adımları @mustefabali ve SDG sözcüsü @KinoGabriel1 ile konuşmak gurur vericiydi" dedi,#Rojava”

ABD’Lİ ALBAYIN YANINDA TERÖRİSTLERDEN GÖZDAĞI

VOA’nın servis ettiği görüntülerde terör örgütü mensuplarının Türkiye’ye karşı savaşmaya hazır olduklarını dile getirmeleri dikkatlerden kaçmadı. VOA, paylaşımında örgüt mensuplarının askeri eğitimin yanı sıra ideolojik eğitimden geçtiğine vurgu yaptı. AA muhabirine açıklamalarda bulunan Caggins, “Görüntülerdeki kişiler açık bir şekilde Türkiye’ye karşı savaşmaya hazır olduklarını söylüyor, siz bunu destekliyor musunuz?” sorusuna, şu yanıtı verdi:

‘EĞİTİM DESTEĞİ VERİYORUZ’
“Koalisyon SDG’nin özellikle de IŞİD’in Suriye’nin doğusundaki kalıntıları ile mücadele görevine yönelik eğitimlerini destekliyor. Koalisyon eğitim alanlardan herhangi birilerinin ifade ettiği kişisel fikirleri desteklemiyor.”

‘ÖRGÜTTE HER ŞEY VAR’

“Paylaşımınızda kullandığınız slogan Türkiye’de çok iyi bilinen bir PKK sloganı, bunu biliyor muydunuz? Ayrıca koalisyon bu kişilerin nasıl bir ideolojik eğitimden geçtiğini biliyor mu veya verilen ideolojik eğitiminin PKK ideolojisi olmadığından emin mi?” sorusunu da geçiştiren Sözcü, “SDG’nin farklı etnik, dil ve cinsiyete sahip ve siyasal olarak çoğulcu bir grup” olduğunu iddia etti.

Albay Caggins, Türkiye ile ilgili koalisyonun kullandığı standart ifadeleri de eklemeyi ihmal etmedi. Caggins, “Türkiye IŞİD karşıtı koalisyonun bir üyesidir. IŞİD’in kalıntılarını yok etmek için birçok ulusun katıldığı tek bir misyonumuz var” dedi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ