AKP'nin eski milletvekili ve partinin birçok propaganda müziğini yapan Uğur Işılak, döviz kurunun yüksek artışının ardından hükümete eleştiriler yöneltenlere "soysuz" ve "kahpe" şeklinde yanıt vermesine CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu sert sözlerle tepki gösterdi.

UĞUR IŞILAK’TAN ÇİRKİN LAFLAR
Son olarak bu konuda eleştiriler yöneltenleri hedef alan Uğur Işılak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Hazin olan ne biliyor musun? Devletin başına gelebilecek her türlü belanın karşısında, savrulmadan yiğitçe durmak yerine, düşmana selam duracak soysuzların Türkiye adına konuşup ahkâm kesmesi. Her şey biter... Kriz de biter, sıkıntı da; ama kahpesi bitmez bu kadim toprakların" ifadelerini kullandı.

IŞILAK’A TEPKİ: ‘KEMİK YALAYICILARI, ŞAKŞAKÇILAR’
Uğur Işılak'ın eleştiri yapan yurttaşları bu sözlerle hedef almasına CHP'li Mehmet Bekaroğlu, sert sözlerle tepki gösterdi. Işılık'ın "kahpeler" söylemini alıntılayan Bekaroğlu, "Kahpelere lanet olsun! Ve lakin bu toprakların kahpeleri kadar yalakaları, kemik yalayıcıları ve şakşakçılarının olduğunu unutmayın!" dedi.

DOMBRA ŞARKISI ÇALINTI MI

Öte yanda Mart 2014 seçimlerinde Uğur Işılak tarafından seslendirilen ve sözleri Tayyip Erdoğan’a uyarlanan seçim şarkısının orijinal adının Dombıra olduğu ve söz ve müziğinin Kazakistanlı Sultanbekov’a ait olduğu tespit edilmişti. Uğur Işılak’ın şarkının sahibi olan Arslanbek Sultanbekov’dan izin almadığı bu nedenle yargı yoluna gidildiği de ortaya çıkmıştı. Işılak bu seçimde ise şarkıcı Yüksel Korkut’a ait şarkının sözlerini değiştirip seçim şarkısı yapmakla suçlanıyor.

Mahkemelik olan şarkıyla alakalı Uğur Işılak'tan iddialara yanıt geldi. Eserin 500 yıllık olduğunu ve bestenin Anonim olduğunu açıklayan Işılak, izinsiz kullanım iddialarını reddetti.

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ