İstanbul’da etkili olan sağanak ve fırtına sonrası İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu sosyal medya hesabından paylaşan Melih Gökçek’in paylaşımına CHP eski Milletvekili Aylin Nazlıaka, “‘Doktor kendi haline bırakın’ dedi” yorumunda bulundu.

NAZLIAKA ‘DOKTOR KENDİ HALİNE BIRAKIN’ DEDİ
İstanbul’da geçtiğimiz gün etkili olan sağanak ve fırtına sonrası Melih Gökçek, sosyal medya hesabından “İstanbul İstanbul olalı böyle hortum görmedi… Her şey güzel olacaktı… Böyle hortum görmedik… Yalan mı İmamoğlu? paylaşımında bulunmuştu. CHP’li eski Milletvekili Aylin Nazlıaka ise, Gökçek’in bu tweet’ini “ ‘Doktor kendi haline bırakın’ dedi” notuyla paylaştı. 

ARINÇ 'KOLUNU KESTİM' DEMİŞTİ
Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi, AKP kurucusu ve Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Haber Global'de 'Jülide Ateş'le 40' programına konuk oldu. Arınç, "Melih Gökçek'le aranızdaki husumetin nedeni nedir?" sorusuna ‘Onun iftaraları nedeniyle damadım, kızım ve torunlarımı perişan etti. Ben onun kolunu kestim o benim sakalımı tıraş etti. Sakal daha gür çıktı ama kol yerine gelmiyor." diyerek cevap verdi. Arınç'ın Gökçek'le ilgili açıklamaları şöyle:

‘KENDİNE GEL’
"Ben tekrar dönmeyeceğim bunlara. O benim hakkımda 30'a yakın tweet attı. Yalan yanlış şeyler söyledi. O gün bakanlar kurulu vardı. Ben Sayın Davutoğlu ve bakanlardan, bu adamı çağırıp "sen ne yapıyorsun? Bir başbakan yardımcısının istifasını isteyecek bir insan mısın? Kendine gel" demesini beklerdim. Onlardan böyle bir şey gelmeyince. Ciddi bir iş yapmak lazım dedim ve o konuşmayı yaptım. O konuşmaları tekrarlayacak değilim”.

‘BEN KOLUNU KESTİM, O BENİM SAKALIMI TIRAŞ ETTİ’
“Onun iftaraları nedeniyle damadım, kızım ve torunlarımı perişan etti. Ben onun kolunu kestim o benim sakalımı tıraş etti. Sakal daha gür çıktı ama kol yerine gelmiyor."

BÜLENT ARINÇ GÖKÇEK İÇİN NE DEMİŞTİ ‘TARİH: 23 MART 2015’
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in kendisine yönelik sözlerine cevap veren Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, " Benim cemaat denilen olguya karşı sempatimi herkes bilir. Gökçek oy isterken bu yapının kucağında oturmuştur ve bu yapıyla Ankara'da parsel satmıştır. Zengin işadamlarına okullar yaptırmıştır.” " demişti.

‘HAYSİYETLİ BİR İNSAN DEĞİL’
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç kendisini sert ifadelerle istifaya davet eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e çok ağır sözlerle cevap verdi. Arınç ‘Gökçek benimle ilgili tweetler atmış. ‘Seni istemiyoruz' demiş. Bu terbiyesizce bir açıklamadır. Bazı arkadaşlara nasıl cevap vermem gerektiğini sorduğumda ‘Hiç muhatap almayın' dediler. Benim görevden alınmamı isteyecek kadar haysiyetli bir insan değiller.’ Dedi. Ve şöyle devam etti;

‘PARALEL YAPININ KUCAĞINDA OTURDU, PARSEL PARSEL SATTI'
“Benim cemaat denilen olguya karşı sempatimi herkes bilir. Gökçek oy isterken bu yapının kucağında oturmuştur ve bu yapıyla Ankara'da parsel satmıştır. Zengin işadamlarına okullar yaptırmıştır.” Dedi.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ