Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kurtuluş Savaşı için "Keşke Yunan galip gelseydi" diyen Kadir Mısıroğlu'na “Geçmiş Olsun” ziyaretinde bulundu.

MANİDAR ZİYARET

Erbaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Hocam” dediği ayrıca Kurtuluş Savaşı için “Keşke Yunan galip gelseydi” diyen Kadir Mısıroğlu’na “Geçmiş Olsun” ziyaretinde bulundu.

KEŞKE YUNAN GALİP GELSEYDİ DİYEN...

Cumhuriyet aleyhine söylemleriyle bilinen Kadir Mısıroğlu, 28 Mayıs'ta 'Cumartesi Sohbetleri' adlı programında yaptığı konuşmada Kurtuluş Savaşı ile ilgili konuşmuş ve
'Bizim gavurumuz elin gavurundan daha şiddetli' diyen Mısıroğlu konuşmasında
"Beni tefe koyarlar ama keşke Yunan galip gelseydi. Ne hilafet yıkılırdı. Ne şeriat yıkılırdı. Ne medreseler lağvedilirdi. Ne hocalar asılırdı. Hiçbiri olmazdı" ifadelerini kullanmıştı.

'DİYANET'E BÜYÜK SİTEM'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Cuma hutbesinde Diyanet’in Atatürk’e bir fatihayı bile çok görmesine sitem eden Akşener ‘Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, dünkü Cuma hutbesinde, kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’e bir Fatiha’yı çok görmesi de, bu yapay gerginliklerin, manevi dünyamızda açtığı bir yaradır’ diyerek üzüntüsünü kamuoyu ile paylaştı. Akşener mesajında şu ifadeleri kullandı:

‘ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARI’

“Aziz Milletim, sevgili gençler; Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılalı bugün tam 80 yıl oldu.. O Cumhuriyet, emperyalizme karşı verilen ilk Kurtuluş Savaşı’yla, mazlum milletlere örnek olan Gazi Paşa ve silah arkadaşları aziz ecdadımızın, bize emanetidir. .Kurtarıcı ve Kurucu iradenin, yokluk içindeki destansı mücadelesi ve zaferinin kıymeti vazgeçilmezimizdir..”


‘BU BÜYÜK KIYMETİMİZİN FARKINDA OLMAYANLAR VAR’

“Ancak, son yıllarda üzülerek görüyoruz ki; Bu kıymetin farkında olmayanlar, siyaseti, milli ve manevi değerlerimiz üzerinden gereksiz tartışmalarla meşgul etmektedir.. Oysa Türk siyaseti, kurtarıcı ve kurucu iradenin bize gösterdiği hedeflere odaklanmalıdır.. Bu hedef, milletimize daha huzurlu ve daha müreffeh bir hayat sağlamanın mücadelesidir.. İktidarı Cumhuriyetin değerleriyle, muhalefeti mukaddesatımızla barıştırdığımız gün, önemli bir yol almış olacağız.. Bizler bunun çabası içindeyiz..”

‘ATATÜRK’E BİR FATİHAYI BİLE ÇOK GÖRDÜLER, BU BÜYÜK BİR YARADIR’

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ