Genel
13 Eylül 2019 ( 3689 görüntülenme )

Dilipak Tam Gaz: 'BU MOTOR PATLAR'

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü köşe yazısına Başkanlık sistemindeki aksaklıkları taşıdı ve hükümete eleştirilerde bulundu. Bakanlıklarla ilgili konulara da değinen Dilipak, 16 bakanlığın gereksiz olduğunu ifade etti ve sayının 8'e düşürülmesinin yeterli olacağını savundu. Abdurrahman Dilipak'ın yazısından öne çıkanlar şöyle:

'BAKANLIK SAYISI DÜŞÜRÜLMELİ'

"Toplam 16 bakan var. Bana kalırsa bakanlıkların sayısı çok fazla. Asıl, olmazsa olmaz bakanlıklar, Adalet, İçişleri, Dışişleri, Savunma, Maliye, Sanayi ve İktisat, Maarif ve İçtimai İşler diye 8 bakanlık. Bu kadar yeter. İlk elenmesi gereken bakanlıklar Gençlik ve Kültür. İkisini de Maarif’e bağlamak gerek. “Milli Maarif” filan olmaz. Kültür’ün “Turizm”i Ekonomi Bakanlığına. Aile, Çalışma, Sosyal Hizmetler, Çevre ve Şehircilik İçtimai İşler’e, Ticaret ile Sanayi birleştirilebilir. Sağlık Sosyal İşlere, Gıda-Tarım, Orman, Enerji ve Maden, Ulaştırma, İktisat’a bağlanabilir aslında. "

'BU MOTOR PATLAR'

“Tek adam görüntüsü ciddi anlamda bir risktir. Devlet işsizliği önleyeceğim diye, sürekli personel almaktan vazgeçmeli artık. Bir ülkede yasa ve buna bağlı bürokrasi ve bürokrat ne kadar çoksa işler o kadar gecikir, yolsuzluk artar, verimlilik düşer. Hızlı karar alsın diye başkanlık sistemine geçiyoruz, sonra da sürekli mevzuat ve bürokrasi üretiyoruz. Bu motor patlar. Hem gaza ve hem frene basarsanız olacağı budur."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ