Ana Sayfa
08 Ağustos 2017 ( 1467 görüntülenme )

DİKKAT!.. GÖKÇEK KONUŞTU... MİMARLAR ODASI HAKLI ÇIKTI...

GÖKÇEK: O YOLU YA YAPACAĞIZ YA YAPACAĞIZ

TRT Radyo Haber'de Osman Altınışık'ın 'Herkes Konuşuyor' programına konuk olan Başkan Gökçek, Ankara'ya dair önemli açıklamalarda bulundu.

ODTÜ'nün yanından geçecek olan ikinci bulvara karşı olan Mimarlar Odası ve Şehir Plancıları Odalarını eleştiren Başkan Melih Gökçek;

"YENİ YOLLAR AÇACAĞIZ"

"Ne yapsak karşılar. Yani karşı olmamaları mümkün değil. ODTÜ yanından geçen 1071 Malazgirt Bulvarı'na karşı çıkanlar da bunlar, Atatürk Orman Çiftliği içinden geçen Ankara Bulvarı'na karşı çıkanlar da bunlar. Bu iki bulvardan şimdi her gün yüz binlerce araç geçiyor. Bu iki bulvar açılmasaydı şu anda Ankara'nın trafiği felç durumdaydı. Şimdi yeni yapılacak olan Bilkent Şehir Hastanesi dolayısıyla Eskişehir Yolu civarında trafiğin sıkışacağını görüyoruz. Bunun çözümlerini arıyoruz. Çünkü buraya tedavi için çok insan gelecek ve 2018 yılında da burasının açılacağı için yeni yollar açmamız gerekiyor. Nasıl yapacağız? 

"ODTÜ VE MİMARLAR ODASI KARŞI ÇIKIYOR AMA..."

"Bir kere 4 tarafı yol olacak. Fakat bunun bir takım bağlantıları olması lazım. Nedir bu bağlantılar? Konya Yolu'na bir alternatif yapılacak ve aynı zamanda hemen hastanenin yanından geçecek bulvarı, İncek'e bağlayacak bir yola ihtiyacı var. Bunun için en uygun yer ODTÜ'nün yan kısmından geçmektir. Biz bunu ODTÜ'ye teklif ettik. ODTÜ her zaman, her şeye karşı çıktığı için buna da karşı çıktı. Şimdi, bu yollara Şehir Plancıları ve Mimarlar Odası da sol karakterlerine uygun karşı çıkma eylemlerini ortaya koyuyorlar. "

"YA YAPACAĞIZ YA YAPACAĞIZ"

"Boşuna heves etmesinler. Nasıl 1071 Malazgirt Bulvarı bitirildiyse, buralar da bitirilecek. Bizim başka çaremiz yok. Biz buralara konut, ticaret merkezi yapmayacağız. Halkın ihtiyacı olan yolu yapacağız. Bu yolları da ya yapacağız, ya yapacağız. Ve halkın hizmetine açacağız" dedi.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ