Politika
28 Ağustos 2017 ( 2047 görüntülenme )

DİKKAT!.. CHP'Lİ VEKİL KONUŞTU... OHAL ŞAŞTI!..

CHP'li Hamzaçebi: Aydınlar Demokratlar ihraç ediliyor


CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Adalet Kurultayı'ndan YURT'a özel açıklamalarda bulundu. 

Hamzaçebi KHK ile yüzbinlerce insanın ihraç edimesine ilişkin "FETÖ ile hiçbir alakası olmayan, bu ülkenin aydınları, demokratları, haksızlıklar karşısında ses çıkaran insanları, geçmişi zor mücadelerle geçmiş olan çalışanlar ihraç ediliyor" dedi.

Hamzaçebi konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

'FETÖ İLE ALAKASI OLMAYAN AYDINLAR, DEMOKRATLAR İHRAÇ EDİLİYOR'

"100 bini aşkın kişiyi ihraç ediyorsunuz. Sonra dönüp, 10 bin 15 bini yanlış yapmışız diye geri alıyorsunuz. Böyle bir şey olabilir mi? Daha çok yanlışlık var. Zannedilmesin ki yanlışlıklar düzeltiliyor. FETÖ ile hiçbir alakası olmayan, bu ülkenin aydınları, demokratları, haksızlıklar karşısında ses çıkaran insanları, geçmişi zor mücadelerle geçmiş olan çalışanlar ihraç ediliyor. O ihraçtakilerin hespi FETÖ'cü değil. Bu esnada temizlik yapılıyor devlette. "

MİLLİ PİYANGONUN OHAL İLE NE ALAKASI VAR?


" OHAL kararnamelerine, OHAL ile ilgili olmayan düzenlemeleri koyarsanız, bu FETÖ ile mücadele olmaktan çıkar. Kalıcı düzenlemeler yapılıyor. Örnek vereceğim; At yarışları ve milli piyango, OHAL kararnamesiyle varlık fonuna devredildi. Ne ilgisi var bunların OHAL ile? Bu kararnameler ile ilgili yapılan düzenlemelerin çok büyük bir kısmının OHAL ile ilgisi yok."

Kaynak: Yurt

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ