Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2455 görüntülenme )

Dikkat! Bu İllerde Yarın Okullar Tatil!

Aklınızda bulunsun...
  Bu İllerde Okullar Tatil
 
Bartın'da kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 2 gün tatil edildi.
 
Van, Giresun, Zonguldak ve Batman'da yarın okullar tatil. Bitlis'te il merkezi ve bazı ilçelerdeki okullar, Trabzon ve Kastamonu'da bazı ilçeler, Sinop'ta il merkezi ve 4 ilçede, Artvin'de 3 ilçe, Mardin'de ise Midyat'ta okullar 1 gün tatil.
 
Bir tatil haberi de Kırklareli, Şırnak, Rize, Edirne ve Tekirdağ'dan geldi.
 
TRABZON'DA BAZI İLÇELER
 
Trabzon'da bazı ilçelerde kar nedeniyle eğitime ara  verildiği bildirildi. Trabzon Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, eğitime Sürmene,  Hayrat, Çaykara, Köprübaşı, Dernekpazarı ilçelerinde 4 Ocak Pazartesi, Of  ilçesinde ise 4-5 Ocak'ta ara verildiği belirtildi. Açıklamada, Arsin ilçesinde taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda da  eğitime yarın ara verildiği, diğer ilçelerde ise eğitim öğretime devam edileceği,  taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda gerekli önlemlerin alındığı kaydedildi. 
 
RİZE
 
Rize'de etkili kar yağışının ardından yaşanan buzlanma  nedeniyle il genelinde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. Rize Valisi Ersin Yazıcı, yaptığı yazılı açıklamada, üç gündür etkili  olan kar yağışının ardından oluşan buzlanma nedeniyle bazı olumsuzlukların  yaşanabileceğine işaret etti. Olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitim ve öğretime 4  Ocak Pazartesi ara verildiğini belirten Yazıcı, "Meteorolojik veriler ışığında  öğrencilerimizin sağlığı ve ulaşım güvenliği için merkez ve tüm ilçelerinde okul  öncesi, temel eğitim, orta öğretim kurumları ile yaygın, özel öğretim ve özel  eğitim kurumlarının 4 Ocak Pazartesi bir gün süreyle tatil edilmesine karar  verilmiştir" ifadesini kullandı.
Vali Yazıcı, il geneli ve ilçelerde kamu kurum ve kuruluşlarında görev  yapan hamile ve engelli personelin de bir gün süreyle idari izinli sayılması  kararı alındığını kaydetti. 
 
KIRKLARELİ
 
Trakya’yı etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle Edirne ve Tekirdağ’ın bazı ilçelerinden sonra Kırklareli’de yarın okullar tatil edildi. Kırklareli Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Twitter hesabından yaptığı duyuruda, "Yoğun kar yağışı nedeniyle Kırklareli ve ilçelerimizde eğitim öğretim 04.01.2016 tarihinde 1 gün tatil edilmiştir" dedi.
 
   TEKİRDAĞ'DA BU İLÇELER
 
Tekirdağ’da etkili olan kar yağışı günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Yoğun kar ve soğuk hava nedeniyle Çorlu, Çerkezköy ve Kapaklı İlçesi’nde okulların yarın için 1 günlüğüne tatil edildi. Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, karla mücadele konusunda tüm ekiplerin yoğun mesai harcadığını belirterek, yolların kapanmaması için gereken çalışmaların yapıldığını söyledi. Çorlu Milli Eğitim Müdürlüğü de yoğun kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün süreyle ara verildiğini açıkladı.
 
Tekirdağ’ın Çerkezköy İlçesi’nde etkili olan yoğun kar yağışı ilçeyi beyaza bürüdü. Kar yağışı nedeniyle sürücülere zor anlar yaşarken, her zaman olduğu gibi beyaz örtüye en çok çocuklar sevindi. Kar yağışının bugün de aralıklarla etkili olacağının tahmin edilmesi nedeniyle Çerkezköy ve Kapaklı Kaymakamlığı, ilk ve orta dereceli okulların bugün bir gün süreyle tatil edildiğini duyurdu.
 
KASTAMONU'DA BU İLÇELER
 
Kastamonu'da, kar nedeniyle 3 ilçede bir gün, 3  ilçede ise 2 gün eğitime ara verildi. 
 
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile kaymakamlıklardan alınan bilgiye göre,  Kastamonu'nun Abana, Cide, İnebolu ilçelerinde yarın Bozkurt, Şenpazar,  Çatalzeytin ilçelerinde ise 4-5 Ocak'ta tüm ilk ve orta dereceli okullarda  eğitime ara verildi. Azdavay ilçesinde ise köy ve taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda  eğitim öğretime iki gün süreyle ara verilmesi kararlaştırıldı. 
 
ŞIRNAK
 
Şırnak'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ile bağlı belde ve köylerde eğitime bir gün ara verilmesi kararlaştırıldı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, il merkezi ile bağlı belde ve  köylerde 4 gündür yoğun kar yağışı ve buzlanmanın etkili olduğu hatırlatıldı. 
Bu nedenle yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verileceği  duyurulan açıklamada, engelli ve hamile memurların da bir gün idari izinli  sayılacağı ifade edildi. 
 
ARTVİN ( 3 İLÇE)
 
Artvin'in üç ilçesinde yarın eğitim ve öğretime ara  verildiği bildirildi. 
 
İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kar ve  buzlanma nedeniyle Borçka, Arhavi ve Hopa ilçelerindeki tüm okullarda eğitime 4  Ocak Pazartesi ara verildiği belirtildi. Açıklamada, diğer ilçelerde eğitimin devam edeceği kaydedildi. 
 
EDİRNE
 
Edirne il merkezi ile ilçelerde, taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitime bir gün ara verildi.  İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, bölgede kar yağışının dün geceden bu yana etkisini sürdürdüğünü  söyledi. 
 
Meteorolojik tahminlere göre, yağışın yarına kadar artarak devam  edeceğinin öğrenildiğini belirten Özcan, "Meteorolojik uyarılar da dikkate  alınarak Edirne Valiliği kararıyla, kar ve buzlanma nedeniyle kent merkezi ile ilçelerinde taşımalı sistemde eğitime bir gün ara verildi" diye konuştu. 
 
Trakya'da bugün sabah saatlerinden itibaren hafif şekilde başlayan kar  yağışının, akşam saatlerinden itibaren etkisinini arttırması ve yağışın pazartesi  sabahına kadar devam etmesi bekleniyor. 
 
Trakya Üniversitesi Rektörlüğü de yarın eğitime 1 gün süreyle ara verildiğini açıkladı. 
 
GİRESUN
 
Giresun'da kar nedeniyle merkez ve 6 ilçede bir gün,  Yağlıdere ilçesinde ise 2 gün eğitime ara verildi.  İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile kaymakamlıklardan alınan bilgiye göre,  Giresun'un Merkez, Bulancak, Eynesil, Görele, Çanakçı, Piraziz ve Tirebolu  ilçelerinde yarın, Yağlıdere ilçesinde ise 4-5 Ocak'ta tüm ilk ve orta dereceli  okullarda eğitime ara verildi. Doğankent ilçesinde de sadece köy ve taşımalı eğitim kapsamındaki  okullarda eğitim öğretime bir gün süreyle ara verilmesi kararlaştırıldı. Giresun Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Giresun'da kamu kurum  ve kuruluşlarında görevli hamileler ile engellilerin yarın izinli sayılacakları  bildirildi. 
 
VAN 
 
Van'da, mahalle yollarının kapalı olması nedeniyle kent  genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi. 
 
İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, kentte ulaşımın sağlıklı yapılamadığı gerekçesiyle okulların tatil  edildiğini söyledi.  İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun belediyelerden aldığı bilgiler doğrultusunda  toplandığını belirten Kırekin, "Kurul üyeleri yaptıkları toplantının ardından,  mahalle yollarının çoğunun kapalı olması, ulaşımın sağlıklı yapılamaması  nedeniyle sağlıklı eğitim hizmetinin yapılamayacağına karar verdi. Bu nedenle  pazartesi günü kent genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir  gün ara verildi" diye konuştu. 
 
BARTIN'DA 2 GÜN
 
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kar kalınlığının bir metreyi  aşması ve yağışın devam etmesi nedeniyle yarın ve 5 Ocak Salı günü il genelindeki  ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verileceği bildirildi.  
Açıklamada, uygulanacak telafi programıyla eksik derslerin  tamamlanacağı vurgulandı. 
 
ZONGULDAK
 
Zonguldak’ta, etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın için (pazartesi) 1 günlüğüne tatil edildi. 
 
Kentte 3 gündür devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Şehir içi yollarda biriken karlar sürücülere zor anlar yaşattı. Bazı mahallelere ulaşım durdu. Sabah işe gitmek evlerinden çıkanlar, kapanan yollar nedeniyle yürümek zorunda kaldı. Kent merkezinde kar kalındığı 60 santime ulaşırken yüksek kesimler de ise 1 metreyi geçti. Zonguldak Valiliği’nden yapılan açıklamada il genelinde ilk ve orta dereceli okullar yarın için 1 gün tatil edildi. Kamuda çalışan hamile ve engellilerin de izinli sayılacağı bildirildi.
 
Kar yağışı nedeniyle 170 köy yolu ise  ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi ekipleri kapalı köy yollarını ulaşıma açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Zonguldak- İstanbul ve Zonguldak-Ankara Karayollarında TIR’ların geçişine izin verilmiyor.  
Öte yandan dün kar nedeniyle yapılamayan Açık Öğretim Lisesi sınavları bugün yapıldı.
 
BİTLİS
 
Kar yağışı, kapanan bazı yollar ve karayollarındaki buzlanmalar  nedeniyle herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için Bitlis kent merkezi, Hizan,  Mutki ve Güroymak ilçeleri ile bağlı köylerde eğitime bir gün ara verildi. Ayrıca, Hizan'da engelli ve hamile kamu çalışanlarının da yarın idari  izinli sayılacakları belirtildi.  
Bitlis Valiliği’nden yapılan açıklamada, Bitlis’te son 3 gündür etkili olan kar nedeniyle Bitlis merkezindeki ilk ve orta dereceli okulların yarın için 1 gün süreyle tatil edildiği belirtildi.  
 
BATMAN
 
Batman'da olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime Sason  ilçesinde iki, merkez ve diğer ilçelerde bir gün ara verildi.  
Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı ve don olayları dolayısıyla  herhangi bir olumsuzluk ya da mağduriyet yaşanmaması için eğitime ara verilmesine  karar verildiği bildirildi. 
 
Sason ilçesinde yarın ve salı günü, il merkezi ve diğer ilçelerde ise  yarın eğitime ara verileceği duyurulan açıklamada, "Kamuda çalışan engelli ve  hamile personellerimiz de yarın idari izinli sayılacaktır" ifadesine yer verildi. 
 
SİNOP (İL MERKEZİ VE 4 İLÇE)
 
Sinop il merkezi ile 4 ilçedeki okullarda kar nedeniyle  eğitime bir gün ara verildi. 
 
İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, bölgede kar yağışının üç gündür etkisini sürdürdüğünü söyledi. Özellikle sahil kesiminde yer alan ilçelerde yoğun kar yağışı olduğunu  belirten Türkkan, "Bu nedenle yarın il merkezi ile Ayancık, Türkeli, Gerze ve  Erfelek ilçelerinde eğitime bir gün ara verilme kararı alınmıştır. Söz konusu  ilçelerdeki okulların tamamı tatil edilmiştir" dedi.  Türkkan, diğer ilçelerde ise eğitim, öğretimin devam edeceğini  kaydetti.  Bu arada Sinop Üniversitesinde yarın yapılacak sınavların da bir gün  ertelendiği ifade edildi. 
 
MARDİN (MİDYAT)
 
Midyat ilçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle yarın  eğitime ara verilecek. 
 
Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, soğuk hava  ve kar yağışı nedeniyle ilçe genelindeki okulların yarın tatil edildiği  bildirildi. 
Öte yandan, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli veya hamile  personelin de yarın idari izinli sayılacağı belirtildi(Milliyet).. 
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tvfran
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ