11941 görüntülenme 09 Haziran 2018
Cumhuriyet Halk Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cuma gecesi geç saatlerde İstanbul Kadıköy'de bir miting düzenledi. 

İnce, kendisini Şaşkınbakkal'da bekleyen binlerce kişiyle birlikte Bağdat Caddesi üzerinden yürüyerek miting yeri olan Göztepe Park'ına ulaştı.

DHA mitinge onbinlerce insanın katıldığını belirtti. Gece yarısı mitingi Twitter'da da Cuma gecesinin en çok paylaşım yapılan konusu oldu. İnce mitingde "Türkiye'nin büyük sorunlarını yorgun adamlar çözemez. Türkiye'ye taze kan lazım" diye konuştu. İnce daha önceki mitinglerinde verdiği barış ve uzlaşı mesajını da yineledi. Aday olduktan sonra CHP rozetini çıkardığını hatırlatan İnce

“HERKESİN CUMHURBAŞKANI”

"81 milyonun cumhurbaşkanı olacağım. Hiç ayrım yapmadan. Erdoğan gibi değil. Erdoğan Alevileri, Kürtleri, sendikacıları, öğrencileri sevmiyor. Erdoğan kendine biat edenleri seviyor. Ben diyorum ki, bir büyük şemsiye altında buluşalım. Barışalım, uzlaşalım diyorum" diye konuştu. İnce, cumhurbaşkanı seçildikten sonra uygulayacağı projelerden de bahsederek

“EŞİT BÖLÜŞECEĞİZ”

"Benim 3 tane B harfim var. Sorunları 3B ile çözeceğiz. Birinci B'miz barışacağız. Kavga etmeyeceğiz. İkinci B'miz büyüyeceğiz. Üretim ekonomisine geçeceğiz. Yatırımcı korkmayacak. Marka oluşturacağız. Tasarım yapıp, teknolojiye sahip olacağız. Üçüncü B'miz bölüşeceğiz, adil bölüşeceğiz" dedi.

İnce "Türkiye'de en düşük emekli maaşı ile en yüksek emekli maaşı arasında 9 kat fark var. Kadıköy'de de çok sayıda emekli var. Gelir dağılımı bu kadar adaletsiz olan bir ülkede barış, kardeşlik olmaz" ifadelerini kullandı.

“TAZE KAN LAZIM”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı televizyonda programa davet eden İnce, "Kazanamazsam siyaseti bırakırım. Ben senin gibi koltuk meraklısı değilim ki. Ben iddialı adamı severim. Sen de iddialısın. Türkiye'nin büyük sorunları var. Türkiye'nin büyük sorunlarını yorgun adamlar çözemez. Türkiye'ye taze kan lazım" dedi.

Kaynak: bcc/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ