Politika
03 Aralık 2021 ( 10597 görüntülenme )

Devlet Dairesinde 'Çok Ağır Skandal'

TÜİK'in enflasyon rakamlarını açıklamasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine randevu vermeyen TÜİK'e gitti. Kılıçdaroğlu ve CHP yetkililerinin gittiği TÜİK, kapılarını açmadı. TÜİK görevlileri tarafından Engin Özkoç'a 'randevunuz olmadığı için giriş yapamazsınız' yanıtı verildi.

‘GELİYORUM’ DEMİŞTİ

Türkiye İstatistik Kurumu’nun enflasyon rakamlarını açıklamasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile TÜİK’in kendisine randevu vermediğini ifade etmiş ve “Saat 11.00’de geliyorum, haberiniz olsun” demişti…

‘DEVLET DAİRESİNE ALMADILAR’

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberinde CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, CHP İstanbul Milletvekili Fethi Açıkel görüşme için TÜİK’e geldi. CHP lideri Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyete TÜİK’in kapıları, randevuları olmadığı gerekçesiyle, açılmadı.İçeri alınmayan Kılıçdaroğlu, şu açıklamalarda bulundu:

‘BİLGİ ALMAK İÇİN GELDİM KAPIYI AÇMADILAR’

* Bu tablo Türkiye’nin nereye geldiğini göstermek için önemli bir tablodur. Devletin bilgileri, devletin sahip olduğu bilgilerin nasıl toplandığına ilişkin açıklamalara ana muhalefet partisi liderine açıklanmak istenmiyor.”

‘VATANDAŞIN HAKKINI KORUMAK BENİM GÖREVİMDİR’

* Kapılar kapanıyor. Türkiye’nin geldiği nokta açısından önemlidir. Burası enflasyon oranlarını açıklıyor. Bu sabah açıklanan aylık 3.51, yıllık 21,31. Bu rakamlar güven vermiyor. Enflasyon gerçekten bunların iddia ettiği gibi mi? Bir grup akademisyen de enflasyon tahmininde bulunuyorlar. Onlar yıllık 58,63 diyorlar. CHP’nin Genel Başkanı olarak milyonlarca işçinin hakkını korumak, emeklinin hakkını korumak, memurun hakkını korumak benim temel görevimdir.”

‘DEVLET KURUMU OLMAKTAN ÇIKTI SARAY KURUMU’
* TÜİK, bir devlet kurumu olmaktan çıkmış, bir Saray kurumu haline dönüşmüştür. Çalışanlar unutmasınlar, hepinizin tabi olduğu yasa devlet memurları yasasıdır. Görevinizi dürüstlükle yapın. Şu binada oturanlar unutmasın, bu binalar vatandaşların vergileri ile yapıldı. Aldığınız aylıklar, işçinin, memurun ödedikleri ile aldığınız aylıklar. Bu tablonun Cumhuriyet tarihinde önemli bir kırılma olduğunun farkındayım. Devleti oluşturan kurumlar, bilgilerle halkı yanıltıyor, gelir düzeyi ile oynuyorlarsa, talimatla görev yapıyorlarsa kendileri suçludur.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ