4250 görüntülenme21 Mayıs 2020
İYİ Parti’nin 19 Mayıs için hazırladığı reklam filmini Kanal D ve CNN Türk yayınlamadı.

’19 MAYIS ATATÜRK’
İYİ Parti, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla TV'lerde yayınlanmak üzere bir reklam filmi hazırlattı. 30 saniyelik filmde, Bandırma vapuru, güvertesinde Atatürk ve Atatürk'ün “Türk medeniyeti atinin ufkundan yeni bir güneş gibi doğacaktır” sözleri yer aldı. Reklam filmi, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in “Hüznümüzde bir, sevincimiz de bir. Dünümüz de bir, yarınımız da bir. Birlikte atıyor yüreklerimiz. Çünkü aynı gemideyiz” sözleriyle sona erdi. İYUİ Parti'den yapılan açıklama şöyle;


'HUKUK BÜROSU AYKIRI GÖRMÜŞ'
"-Bütün kanallardan teklif istedik. Cuma günü fiyatlarını gönderdiler biz onayladık. Pazartesi günü 'yayınlayamacağız' dediler. 'Niye?' dedik. Hukuk birimimizden geçmedi dediler.-Diğer 12 ulusal kanalın hukuk birimizden geçen bir reklam filmi burdan neden geçmedi anlamış değiliz.... "

'NEDEN RAHATSIZ OLDUNUZ'
"Burdan Yıldırım Demirören'e soruyorum;İçinde Bandırma vapuru, Atatürk ve sonunda genel başkanımızın birlik ve beraberlik mesajı var. ‘Aynı gemideyiz' sözü de Cumhurbaşkanının sıkça kullandığı kelimedir.Bu reklam filminin niçin rahatsız olundu? Atatürk'ten mi, Bandırma vapurundan mı, Karadeniz'den mi, birlik ve beraberlik çağrısından mı? Siz hangi kayığa bindiniz de aynı gemide olmaktan rahatsız oldunuz?"

KANAL D CNNTÜRK YAYINLAMADI
İYİ Parti'nin filmi Kanal D ile CNN Türk'te yayınlanmadı. Aynı kutlama filmi NTV, Star, FOX TV, Show TV, Habertürk, Beyaz TV, Ülke TV, KRT, Halk TV, Tele-1, Cem TV ve TV 100'de yayımlandı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ