17923 görüntülenme 10 Ocak 2022
Cumhur İttifakı ortaklarından Büyük Birlik Partsi’nin (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, konuk olduğu TV100’de Pınar Işık Ardor’un sunduğu programda söylediği sözlerle gündeme damga vurdu.

‘BİR KUZU KES TASARRUF ET’
Tepkilerin odağı olan Destici, "“Her mesele ekonomik… Ben kasaba gidip et almıyorum. Gidip kuzuyu kestiriyorum ya da toplu bir hayvanı oradan parçalayıp alıyorum. Şimdi buna dikkat ediyorum. Buna herkes dikkat edebilir. Herkes bu imkanı bulamayabilir, bu ayrı mesele…” ifadelerini kullandı.

TEPKİLER GELDİ JET AÇIKLAMA
Artan enflasyon nedeniyle ekmek almaya giderken de kara kara düşünen yurttaşlar tepkilerini sosyal medyadan da gösterdi. Anadolu Yayıncılar Derneği Genel Başkanı Gazeteci Sinan Burhan sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Mustafa Destici ile görüştüğünü açıkladı. Burhan, Destici'nin "Biz kuzu ve dana keser bir yıl saklarız demek istedim. Montajla kesmişler." iddiasına da paylaşımında yer verdi. Sinan Burhan'ın paylaşımı şöyle oldu:

BEN ÖYLE DEMEDİM 'BİR KUZU KESERİZ BİR YIL SAKLARIZ' DEDİM
BBP Genel Başkanı Sn Mustafa Destici ile az önce görüştüm. Biz köylerde kışlık un, patates, şekerimizi ve etimizi hazırlarız. Biz kuzu ve dana keser bir yıl saklarız demek istedim. Montajla kesmişler, dedi.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ