7928 görüntülenme 06 Aralık 2021
İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu’nun, “Sizlere hürriyet ve şahsiyet kavramlarının faziletini hatırlatıyor, lafın daha fazlasını tahayyül kabiliyetinize bırakıyorum” sözlerine AKP’li Mahir Ünal ve Osman Aşkın Bak tepki gösterdi. Bu sırada Meclis gergin anlara sahne oldu.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu kürsüden yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

‘TEK ADAMIN HIRSLARI YÜZÜNDEN MİLLET KAYBEDİYOR’

Yılın başlangıcından bu yana Türk Lirasının değer kaybetmesi nedeniyle Türkiye’nin dış borcu 1.8 trilyon artmış durumdadır. 2022 yılında 84 milyon vatandaşımızdan toplanacak olan vergi 1 trilyon 400 milyar lira. 84 milyon vatandaşımızdan toplanan verginin iki katı kadar bir meblağ tek adamın hırsları yüzünden kaybedilmiştir.”

‘MAAŞTAN KESİP FAİZ LOBİSİNE VERİYORSUNUZ’
Şu anda aslında TBMM var olmayan bir bütçe üzerinden tartışmaktadır. 2022’de vatandaşlarımızın maaşından kesilecek gelir vergisi miktarı 241 milyar liradır. Türkiye’nin faize ödediği miktar 241 milyardır. Ülkemizde kayıtlı çalışan işçinin, memurun, asgari ücretlinin tamamının gelirinden günde 30 lira kesip, faiz lobisine veriyorsunuz. Sonra çıkıp biz faize karşıyız diyorsunuz. Vatandaşın vergi borcunda, cezasında faiz var.”

‘VATANDAŞIN BORCUNUN FAİZİNİ SİLİN’

Gençlerin öğrenim kredisinde faiz var, çiftçinin kredilerinde faiz var. Hani ‘Nas’ ortadaydı? Allah’ın ayetinin azı çoğu olur mu? Beş müteahhitin borcunun faizini sildiğiniz gibi silin vatandaşın borç faizini. Yapamazsınız çünkü AKP iktidarı faize verirken karşıdır, vatandaştan alırken değil”

‘BU HARAMZADE DÜZENİ YIKACAĞIZ’
"Bir ay önce ekonomi şahlandı diyordunuz, şimdi ekonomi kurtuluş savaşı verecek noktaya geldi diyorsunuz. Doğrudur, Türk ekonomisi işgal altındadır. Türk ekonomisini işgal eden bugünkü iktidar sahipleridir. Bu haramzade düzenini yıkacağız. Türk milleti sizin zulmünüze yeterince katlandı, bu haramzade düzeni yıkacağız. Türkiye’nin çözülemeyecek derdi yoktur."

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ