Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2564 görüntülenme )

Demirtaş Çuvalladı!

PKK terör örgütüne öyle bir çağrı yaptı ki..
  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, " PKK kesinlikle Türkiye'ye karşı silah bırakmalıdır. Buradan çağrı yapıyorum ama benim çağrım çözüm değil ki." dedi.
 
Habertürk'te Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtlayan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "PKK kesinlikle Türkiye'ye karşı silah bırakmalıdır. Buradan çağrı yapıyorum ama benim çağrım çözüm değil ki." açıklamasında bulundu.
 
"BELİRLEDİĞİMİZ HEDEFİN ALTINDA BİR OY ALDIK” 
Selahattin Demirtaş 7 Haziran'da baraj tartışmaları sürerken barajı 3 milyona yakın oyla geçmelerine ve 'emanet oy' tartışmalara ilişkin olarak: 
"Şunu net olarak belirteyim. Biz parti olarak 2015 hedeflerimizi genel seçimlerinde hedeflerimizi yüzde 15 olarak belirlemiştik. Dolayısıyla belirlediğimiz hedefin biraz altında bir oy aldık diyebiliriz. Bizi şaşırtan şoke eden yüksek bir oy almadık. En nihayetinde barajı aşmak ve parlamentoya güçlü bir muhalefet grubu taşımak bizim için çok önemliydi. O nedenle ortaya çıkan yüzde 13.1'Iik bir oy da çok kıymetlidir çok değerlidir. Türkiye siyasi tarihinde dengelerin bu kadar sarsıldığı çok az seçim olmuştur. " ifadelerini kullandı.
 
"13.1'LİK OYU TÜRKİYE'DEN ALDIK" 
Demirtaş konuşmasını şöyle sürdürdü: "Kim bize oy verdi? bu yüzde 13.1'lik oyu nerden aldık. Türkiye'den aldık. Türkiye'den kim varsa; Türkiye'nin farklı yaşam tarzları olan, farklı inançları olan bu çoğulcu topluluğu HDP'nin etrafında buluştu. Dolayısıyla HDP'yi parlementoya taşıyan sadece şunlardır, sadece bunlardır diyemeyiz. Türkiye'nin kendisidir. Biz de zaten bu iddiayla ortaya çıkmıştık. 
 
BASKI İDDİALARINI KESİN DİLLE REDDETTİ 
'HDP'nin seçim zamanında, bölgede baskı uyguladığı' iddiaları üzerine Demirtaş şu yanıtı verdi: 
Biz 285 sandıkta full HDP oyu almışız. AKP'de 185 sandıkta full oy almış. Bu oyların toplamı, yani full olarak HDP'ye çıkmış oyların toplamı 50 bindir. Yani büyük bir kısmı da kırsal bölgelerden değil. AKP'nin oy aldığı yerlerde de biz yanı başındaki köyden oy almışız. Bizim yanıbaşımızdaki köyden de AKP full oy almıştır. 100'de 13.1'lik oyun büyük bir kısmı zorla, baskıyla alındı denmesi de seçmenin iradesine hakarettir.
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ