Politika
11 Ekim 2020 ( 13420 görüntülenme )

Davutoğlu'nda Tepe Attı 'Veryansın'

Ahmet Davutoğlu, Erdoğan ile birlikte hareket eden Bahçeli ve Perinçek’e tepki göstererek, “Düne kadar FETÖ’nün Türkiye sözcülüğünü yapan ve bugün yandaş gazete köşelerinde keyif süren kripto FETÖ’cüler eşlik ediyor” dedi. Davutoğlu, ayrıca Devlet Bahçeli’yi, TRT’ye çıkarılan Osman Öcalan üzerinden sert ifadelerle eleştirdi.

DAVUTOĞLU ‘MUSİBET BİZATİHİ SİZSİNİZ’
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, MHP Lideri Devlet Bahçeli ve Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile hareket etmesine eleştiri getirdi. Erdoğan’a “Sabredecek olan milletse, musibet bizatihi sizsiniz demektir. Milletimizin başındaki en büyük musibet aile şirketine dönmüş olan bu iktidardır” diye seslenerek tepki gösterdi.

‘ERDOĞAN BİZİ ENGELLİYOR, BAHÇELİPERİNÇEK’LE BİR OLMUŞ BİZE SALDIRIYOR’
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, MHP Lideri Devlet Bahçeli ve Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile birlikte olmakla suçladı. Davutoğlu, "Eski Türkiye aktörlerine karşı omuz omuza mücadele verdiği arkadaşlarını terk eden Erdoğan bizlere engel olmaya çalışırken, sağına aldığı 28 Şubat döneminin koalisyon ortağı Bahçeli ve soluna aldığı ’28 Şubat hala devam ediyor’ diyen o dönemin başörtüsü ve ezan düşmanı Perinçek bize saldırıyor" diye konuştu.

‘KRİPTO FETÖ’CÜLER’
“Demokrasiye karşı otoriter ve dışlayıcı bir siyaseti savunan bu koalisyon ortaklarına daha düne kadar FETÖ’nün Türkiye sözcülüğünü yapan ve bugün yandaş gazete köşelerinde keyif süren kripto FETÖ’cüler eşlik ediyor.”

‘EN BÜYÜK MÜSİBET İKTİDARDIR’

Erdoğan milletimizi musibetler, yokluklar ve zorluklar karşısında sabretmeye davet etmiş. Erdoğan’ın bu sözlerinden musibetlere kimin sabredeceğini öğrenmiş oluyoruz: Millet sabredecek. Peki sabredecek olan milletse musibet kim? Millet hangi musibete sabredecek ve bu musibetin failleri kim? Sabredilmesi gereken musibet fakirlikse, işsizlikse, enflasyonsa, yolsuzluksa, hukuksuzluksa bu fakirliğin ve hukuksuzluğun failleri özneleri kim? Sabredecek olan milletse, musibet bizatihi sizsiniz demektir. Milletimizin başındaki en büyük musibet aile şirketine dönmüş olan bu iktidardır.”

“BU NASIL BİR ARSIZLIK”
“Bu millet sizi vaaz verin diye seçmedi. Bu millet sizi iş yapın diye seçti iş. Ülkenin ekonomisi fiilen iflas etmiş ama bu hükümetin gündemine bile giremiyor. Çok ucuz bir şark kurnazlığı ile bu sorumluluktan kurtaracaklarını düşünüyorlar. Biz sefamızı süreriz, şatafat içinde yaşarız, yediğimiz önümüzde yemediğimiz arkamızda olur, millete de sabret deriz. Bu nasıl bir arsızlıktır.”

‘BAHÇELİ OSMAN ÖCALAN'I TRT'YE ÇIKARANLARLA UĞRAŞSIN’
Bahçeli, geçenlerde yine bizi aşağıladığını düşünerek Serok Ahmet demiş. Sen Ahmet Davutoğlu’nu boş ver. Senin niçin milyonlarca Kürt vatandaşımızın diline hakaret ediyorsun, hiç mi asgari saygın yok? Sayın Bahçeli’nin ve bugün iktidar sahiplerinin bilmeden övünerek cihan devletleri diye andıkları Selçuklu ve Osmanlı devletlerimiz yönettikleri halkların dillerine küçümseyerek baksalardı cihan devleti niteliği kazanamazlardı. Bahçeli bölücülükle mücadele etmek istiyorsa Kürtçeyle ve bizimle uğraşacağına, seçim kazanmak için ‘Serok Apo’dan mektup getirenlerle, kırmızı bültenle aranan onun kardeşi Osman Öcalan’ı devlet televizyonuna çıkaranlarla uğraşsın.”

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ