Ekonomi
24 Kasım 2021 ( 2157 görüntülenme )

Davutoğlu 'Damat'ın Ne Çoraplar Ördüğünü O Biliyor'

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, "Lütfi bey vicdanına sorsa, bana karşı yapılan operasyonun yol açtığı maliyeti en yakından bilenlerden biridir. Berat Albayrak'ın bu ülkenin başına nasıl çoraplar ördüğünü en yakından bilenlerden biridir" diye konuştu.

‘NE OPERASYONU’

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, katıldığı televizyon programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomik gidişatla ilgili ‘ekonomik kurtuluş savaşı’ ifadelerini kullanmasını değerlendiren Davutoğlu, şöyle konuştu:

‘ELİNDE DOLAR OLAN BİR GÜRUH ZENGİNLEŞİYOR’
* Birileri Türkiye’ye savaş açmışsa bunu açıklamakla sorumlusun ki; dostumuzu, düşmanımızı bilelim. Kim size operasyon çekecek? Operasyona gerek yok ki… Telefonu açıyorlar, ‘Brunson’ı bırak’ bırakıyorsun, ‘Deniz Yücel’i bırak’, bırakıyorsun. Dolar, dış mihrak parası değil mi? Elinde dolar biriktiren bir güruh, zenginleştikçe zenginleşiyor. Milli olan ne? Türk Lirası.”

‘BU KADAR CEHALET CAHİLLERE BİLE YAKIŞMAZ’
* Cebinde Türk Lirası olan da fakirleştikçe fakirleşiyor. Allah aşkına neyin kurtuluş savaşını veriyorsunuz? Kur sabitlemeye kadar gider bu mantık. Bu kadar cehalet cahillere bile yakışmaz. Şu kadar hatayı üst üste yapabilmek için cahil ötesi bir şey olmak lazım.”

‘BUNLAR SÖMÜRGECİ’
* Beştepe’deki danışmanların kafa yapısını biliyorum. Bunların bir kısmı Mao’cu. Bir kısmı Soros’çu. Dedikleri şey şu; Türkiye’deki emeği ucuzlatalım Çin gibi. Bunlar Çin’i de bilmezler. Çin’in bunu nasıl yaptığını da bilmezler. Çin ekonomisini çalışsalar bu hataya düşmezler. Şimdi de Türk Lirası’nın değer kaybını millilik olarak görüyorlar. Neymiş? Emek ucuzlayacağı için, tedarik zincirinde de Çin avantajını kaybetti pandemide diye düşünüyorlar. Türkiye üretim üssü olacak ucuz emek gücüyle. Bunlar solcu falan değil, sömürgeci!”

‘YANIMDA LÜTFİ ELVAN VARDI’

AKP'den ayrılış süreciyle ilgili konuşan Davutoğlu, “Beni tanıyan arkadaşlarımın hepsi benim istifamla birlikte ‘Biz de ayrılalım' dedi” ifadelerini kullandı. Davutoğlu, “Lütfi Elvan da istifa edelim dedi mi?” sorusuna “Tabi” yanıtını vererek şöyle devam etti:

‘ALBAYRAK’IN NE ÇORAPLAR ÖRDÜĞÜNÜ O BİLİYOR’
* Başbakanlıktan ayrılma kararını açıkladıktan hemen sonra Konya'ya gittim, yanımda Lütfi bey vardı. Devlet ahlakına güvenirim ama dirayet ayrı bir şey. Lütfi bey vicdanına sorsa, bana karşı yapılan operasyonun yol açtığı bu maliyeti en iyi bilenlerden biridir. Berat Albayrak'ın bu ülkenin başına nasıl çoraplar ördüğünü en yakın bilenlerden biridir.”


Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ