Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2480 görüntülenme )

Davutoğlu, Bahçeli'nin Üstünü Çizdiği İsme Bakanlık Teklif Etti

Başbakan, Devlet Bahçeli'nin üstünü çizdiği isimlerden olan o isime bakanlık teklif etti,

Başbakan, Devlet Bahçeli'nin üstünü çizdiği isimlerden olan Meral Akşener'e teklif götürdü. MHP'den ilk tepki Oktay Vural'dan geldi.

 Başbakan  Ahmet Davutoğlu , seçim hükümetinde görev almasını istediği muhalefet partisinden 11 milletvekiline, teklif mektuplarını özel kuryeyle gönderdi. Mektuplar, milletvekillerinin TBMM'deki makamlarına iletildi. Teklif giden milletvekilleri arasında en çok dikkat çekenlerden biri  MHP 'li Meral Akşener.


BAHÇELİ'NİN ÜSTÜNÜ ÇİZDİĞİ İSİM


Başbakan Ahmet Davutoğlu, Meclis Başkanlığı seçimi sırasında gün yüzüne çıkan MHPlideri Devlet Bahçeli'nin Meral Akşaner kızgınlığını umursamadı, MHP'nin eli tokmaklı vekili Akşaner'e bakanlık teklifi götürdü. Geçmiş dönemde Meclis Başkan Vekili olarak görev yapan Akşener, bütün partiler tarafından saygı gören bir vekil olarak biliniyor.

İLK TEPKİ OKTAY VURAL'DAN

Başbakan'ın Bakanlık için teklif götürdüğü isimler arasında en çok dikkat çeken isimlerden olan Akşaner'le ilgili MHP'den ilk tepki geldi. AK Parti'ye kapıları kapatanMHP'li Oktay Vural, "Anayasa ve yasaya uygun olmayan bu teklif AKP zihniyetini gösteriyor. Siyasi bir yolsuzluktur." dedi.

MHP, ÜYE VERMEYECEĞİNİ AÇIKLAMIŞTI

MHP, Seçim hükümetine katılmayacağını ve herhangi bir üye vermeyeceğini açıklamıştı.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ

Devlet Bahçeli, 'Meclis Başkanlığı için Meral Akşener'in isminin geçtiğinin' söylenmesi üzerine "O Twitter'daki isimler şansını kaybedenlerdir. Öyle şey olmaz. Ben bu kadar net ifade ediyorum. MHP'de baştan sona hep Meral AkşenerMeral Akşener vardır demek edepsizliktir, partiye hakarettir. Şimdi 53'tük 80 olduk. Kim bilir içlerinde ne cevherler var. Zannediyorum başkanvekilliğini de kaybetti." cevabını vermişti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tvfran
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ