Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2538 görüntülenme )

Davutoğlu'ndan Kafa Karıştıran İlginç Sözler...

Davutoğlu: Bir arkadaş herhangi başka partiden katılmak ister bunlar siyasette olur...
  Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni seçilen milletvekilleriyle istişare toplantısı yaparak AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu.

Parti genel merkezinde 25'inci dönem milletvekilleriyle buluşan Davutoğlu, HDP'ye oy veren seçmenlere seslenerek "Demirtaş'tan o günden bugüne artık biz bu seçimlerden galip çıktık, biz öyle görmüyoruz ama öyle varsayıldığı için, silahları gömme vaktidir; dediğini duydunuz mu? Artık demokrasi içinde kalmalıyız, şiddet ve teröre karşıyız dediğini duydunuz mu? İyi niyetle ve özgürlükçü olduğu düşüncesiyle HDP'ye oy vermiş seçmenlerimize sesleniyorum. Siz silah için mi oy verdiniz? Terörün devamı için mi oy verdiniz? Şiddet için mi oy verdiniz? Yoksa Ankara'da meşru bir siyaset için mi oy verdiniz? Karşılaştığınız her HDP'liye sorun ve tercih yapmaya zorlayın onları" dedi.
 
 
"İKTİDARLARI KAYBEDEBİLİRİZ AMA AHLAKİ İLKELERİMİZ KAYBETMEYECEĞİZ"

Davutoğlu’nun yaptığı açıklama şöyle:
“Biz milletimizin benimsemediği hiçbir yöntemin Ak Parti'ye nüfuz etmesine izin vermeyeceğiz. Bu anlamda da meşruiyet neyi gerektiriyorsa onu yapacağız. Meşruiyet çizgisinin dışına çıkmayacağız. Bir arkadaş herhangi başka partiden katılmak ister bunlar siyasette olur. Ama kesinlikle iktidara doğru yürürken ahlaki ve siyasi meşruiyetten bir nebze dahi ayrılmayacağız. Milletin önüne çıktığımız zaman kimse bizi kirli siyaset ile suçlayamayacak. Kimse bizi şu veya bu çıkar hesabıyla ahlaki şu ilkenizden vazgeçtiniz, diye hesaba çekemeyecek. Bu bize en büyük emanettir. İktidarları kaybedebiliriz ama kesinlikle şahsiyetimizi, onurumuzu, ahlaki ilkelerimiz kaybetmeyeceğiz" 
 
"HANGİ KOALİSYON GÖRÜŞMESİ YAPARSAK YAPALIM DEMOKRASİDEN TAVİZ VERMEYİZ"

Koalisyon görüşmeleri kapsamında demokrasiden taviz verilmeyeceğini vurgulayan Davutoğlu;
 
"Hangi koalisyon görüşmesi yaparsak yapalım demokrasiden taviz vermeyiz. İnsan hak ve özgürlüklerinden taviz vermeyiz. Türkiye'ye 12-13 yıl içinde kazandırdığımız, olağanüstü hal ile aldığımız bir ülkeyi her türlü görüşün tartışılabildiği, her dilde propagandanın yapılabildiği örnek bir ülke haline getirebildiysek bu kazanımlardan herhangi bir şekilde geri adım atılmasına izin vermeyiz. Bu bizim için açık ve ilkesel bir tutumdur.
 
Türkiye'nin çıkarları; parti çıkarlarımızın, kişisel çıkarlarımızın üzerindedir. Milletimiz hiç tereddüt etmesin. Ülkenin çıkarı neyi gerektiriyorsa onu yaparız ve Türkiye'nin huzur ve refahını gerçekleştirmek konusunda her türlü adımı atarız. 8 Haziran sabahı muhtemel bir koalisyon görüntüsü içinde çıkabilecek krize hazırlanan piyasalar önce böyle bir krizin işaretleri olarak olumsuz tepki verdi ama kısa zamanda istikrara kavuştu. Çükü piyasalar da biliyor ki bu ülkenin geleceğini düşünen ve başka hiçbir düşünmeyen Ak Parti kadroları hala görev başındadır" diye konuştu.

"SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZI HEDEF ALAN HER ŞEY BİZİ HEDEF ALMIŞTIR"


Cumhurbaşkanlığı makamı konusundaki tartışmalara değinen Davutoğlu;
 
 "Devlet makamlarına ve siyaset kurumlarına hakaret ederek restorasyon yapılmaz. Bütün partilere seslenmek istiyorum. Cumhurbaşkanlığı makamını ve Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan her şey bizi hedef almıştır. Geçen sene halkın yüzde 52 oyuyla ilk defa halk oyuyla seçilmiş Cumhurbaşkanımızla ilgili öyle bir hava estirilmeye çalışılıyor ki meşruiyeti tartışmaya açılmaya çalışılıyor. Meşruiyetin kaynağı millettir. Meşruiyetin kaynağı lobiler veya perde gerisindeki yapılan pazarlıklar değildir. Bu makamı yıpratmaya yönelik hiçbir tavra kesinlikle taviz vermeyiz" dedi.

"SİZ HDP'YE SİLAH İÇİN Mİ OY VERDİNİZ?"

HDP'ye oy veren seçmenlere seslenen Davutoğlu,
 
"Şimdi sınav vaktidir. Siz Sayın Demirtaş'tan o günden bugüne artık biz bu seçimlerden galip çıktık, biz öyle görmüyoruz ama öyle varsayıldığı için, silahları gömme vaktidir; dediğini duydunuz mu? Artık demokrasi içinde kalmalıyız, şiddet ve teröre karşıyız dediğini duydunuz mu?
 
Milletimize sesleniyorum. İyi niyetle ve özgürlükçü olduğu düşüncesiyle HDP'ye oy vermiş seçmenlerimize sesleniyorum. Siz silah için mi oy verdiniz? Terörün devamı için mi oy verdiniz? Şiddet için mi oy verdiniz? Yoksa Ankara'da meşru bir siyaset için mi oy verdiniz? Karşılaştığınız her HDP'liye sorun ve tercih yapmaya zorlayın onları. Ya silah ya demokrasi. Ya meşruiyet ya terör. Bir taraftan demokrasinin bütün imkanlarını kullanacaksınız diğer taraftan da silahlı baskının her türlüsünü yapacaksınız" şeklinde konuştu.

"SAVAŞ BALTALARINIZI, RÖVANŞİST TUTUMLARINIZI GÖMÜN HER ŞEYİ SİZİNLE KONUŞALIM"

Davutoğlu, konuşmasında koalisyon şartını açıklayarak "Bizimle koalisyon kurmaya niyet edecek olanlar ya da bu düşünce içinde olanlara ilk çağrımızı yumruklarını çözsünler. Silahlarını, baltalarını gömsünler. Yumrukla sahaya çıkıp sonra da tokalaşmak, yumrukla tokalaşılmaz. Yumruklarınızı çözün, bu ülkenin geleceğini hep beraber konuşalım. Savaş baltalarınızı, rövanşist tutumlarınızı gömün her şeyi sizinle konuşalım. Ama yumrukla bizi diz çöktüreceğinizi zannediyorsanız bunu deneyen çok oldu. Hiçkimse başaramadı. Siz de başaramazsınız" dedi.

"HERKESLE KONUŞURUZ, KAPIMIZI AÇIK TUTARIZ"

Her siyasi partiye kapılarının açık olduğu mesajını veren Davutoğlu, sorumluluğun kendilerinde olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:
 
"Bizim çağrımız açıktır. Biz kendi muhasebemizi yaparız. İstişari kanallarımızı çalıştırırız. Rövanşist bir siyasi söylem geliştirirseniz altında kalırsınız. Önce rövaş alalım sonra siyaseti yapalım, demeye başlarsanız bunun altında kalırsınız. Geçmişle ilgili ne muhasebe yapmak isterseniz bu muhasebeyi yapmaya hazırız.
 
Herhangi bir hesaplaşmadan kaçınmayız. Varsa bir hesaplaşma hodri meydan. Millet bu hesabı görür. Önce hesaplaşma sonra helalleşme diye bir tabiri ortaya atanlar bilsinler ki millet hesabı gördüğü için bütün bu saldırılara rağmen bizi birinci parti yaptı. Sorumluluğu bize verdi. Hesaplaşmaksa buna hazırız. Helalleşmekse buna dünden hazırız. Bizim kimseye rövanş nazarıyla bakmamız söz konusu değil. Bu ülkenin her bir siyasi partisini bu ülkenin asli unsuru görür, herkesle konuşuruz. Kapımızı açık tutarız" 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tvfran
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ