10444 görüntülenme 08 Ocak 2021
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis'te yaptığı basın toplantısında Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa eden Berat Albayrak için "Damat nerede" açıklamasını Yılmaz Erdoğan'ın Organize İşler filmi ile birleştirerek paylaştı.

'128 MİLYAR KAYIP'
"Organize İşler" notu ile paylaştığı videoda "Damat nerede?" diye soran Özgür Özel "Bir damat kayıp bir de 128 milyarımız kayıp, ikisi de yok." dedi. "Damat nerede?" sorusunu ısrarla soran Özel, videosunun bir sahnesine de bilgisayar hata ekranını ekledi.

AĞLAR MISIN GÜLER MİSİN
Sosyal medyada kısa sürede yayılan videoya izleyenler gülmekten kendini alamadı.8 Kasım 2020 tarihinde Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa eden Berat Albayrak, o günden beri medya önüne çıkmazken kendisinin nerede olduğu bilinmiyor.

DAMAT İŞ PEŞİNDE
Öte yanda Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa ettikten sonra bir daha ortalıkta gözükmeyen Berat Albayrak'ın nerede olduğunu yazdı.

'HERKES SORUYOR NERDE BU ADAM'
"Herkeste bir Berat Albayrak merakı. “Nerede bu adam” diye sorup duruyor millet. "Neredeyse nerede size ne" demek mümkün ama doğru değil." diyen Altaylı, "Sonuçta eski bir bakanın sosyal medya üzerinden istifa edip, üst makam tarafından “affedilmesi” pek görülmemiş bir şey ve eski Bakan o gün bugündür ortada olmayınca haliyle herkes merak ediyor." dedi. Altaylı şunları yazdı:

'ÖNCE TRABZON SONRA KATAR'

Kimi “Amerika’ya gitti” diyor, kimi “Gitti ama geri geldi. Şimdi Bağlarbaşı’nda bir ofis tuttu orada çalışıyor” diyor. Herkes bir şey söylüyor. Nerede olduğu benim çok ilgimi çekmiyor ama en iyisi durumu ben size açıklayayım. Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak istifasının ardından hemen Trabzon’a, istifa mektubunda ilk sırada andığı babasının yanına gitmiş. Sonrasında İstanbul’a dönmüş ve hemen ardından özel uçakla Katar’a geçmiş."

ŞİMDİ YALI ARIYOR'
"Katar’da geçirdiği yaklaşık 1 haftanın ardından yeniden İstanbul’a dönmüş. Ve şimdi Boğaz’ın Anadolu yakasında ofis olarak kullanabileceği bir yalı nitelikli bina arıyormuş.Henüz istediği gibi bir yalı bulamamış. Bulur bulmaz burayı tefriş ettirip, ofis haline getirecekmiş."

'ÇOK ULUSLU ŞİRKETLERE DANIŞMANLIK'
"Bana bu bilgiyi veren AK Partili arkadaşıma “Siyaset mi yapacak?” diye sordum.“ Yok Abi, siyaset yapmayı düşünmüyor. En azından bu dönem düşünmüyor. Danışmanlık yapacak. Büyük şirketlere, çok uluslu şirketlere danışmanlık hizmeti verecek” yanıtını aldım. Bu arada AK Parti içindeki dedikodular doğru ise, ofis olarak kullanılacak yalı yakında aile işine dönüşebilir. "

Kaynak: Ajanslar/ Gunboyu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ