Ekonomi
26 Kasım 2021 ( 3509 görüntülenme )

Damat Bakan 'Haklıymış'

Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde devam eden İBB 2022 yılı bütçe görüşmelerinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun bütçe sunumunun ardından, parti grupları bütçeyle ilgili konuştu, eleştirilerini yöneltti.

‘DAMAT BAKAN HAKLIYMIŞ ‘AT İZİ İTİ İZİNE KARIŞMIŞ’
İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, marketlerdeki yağ ve şeker kotasına, benzin istasyonları önündeki kuyruklara dikkat çekerek “Ben sayın damat bakanın bu kadar ileri görüşlü olduğunu bilmiyordum. Bu kürsüden kendisinden özür diliyorum. İstifa mektubunda ne demişti: 'At izi it izine karıştı, Allah sonumuzu hayır eylesin'. Hakkını yemişiz” dedi.

‘AKP SEBEP, YOKSULLUK SONUÇ’
Yaşanan ekonomik krizle ilgili konuşan Özkan “128 milyar dolarlık Merkez Bankası rezervlerinin akıbetini sorduğumuzda ise çelişkili birçok yanıt aldık hepsi de birbirinden alengirli… 128 milyar doların hesabını doğru düzgün veremeyenler, buharlaştırıcıların kimliğini söyleyemeyenler, 100 dolar ve üstü döviz alım-satımına kimlik zorunluluğu getirdi. AK Parti sebep, yoksulluk sonuçtur” dedi.

‘BU DAHA İYİ GÜNLERİMİZ’

* Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en yüksek benzin zammı yapıldı dün gece. Ben 80 kuşağıyım kuyrukları görmedim. Ama şimdi benzin istasyonlarında kuyruklar var, bunlar varlık kuyruğu mu? Marketlere gidin bakın şeker ve yağ kotası var. Bunlar daha iyi günlerimiz.”

‘BAKAN HAKLIYMIŞ AT İZİ İT İZİNE KARIŞMIŞ’
* Ben sayın damat bakanın bu kadar ileri görüşlü olduğunu bilmiyordum. Hakkını yemişiz, bu kürsüden kendisinden özür diliyorum. İstifa mektubunda ne demişti: ‘ At izi it izine karıştı, Allah sonumuzu hayır eylesin'. Hakkını yemişiz.

‘PARA GELECEĞİNİ BİLSE FETÖ ELEBAŞINI DA AFFEDER BUNLAR’
Özkan, ülkenin geldiği noktada nakit para girişini de ’15 Temmuz'un finansörü’ olarak ilan edilen Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’den sağlandığını hatırlatarak “Araplar batacak KOBİ'leri, sanayicileri 3 kuruşa almaya geldiler. Paranın sizin için dini imanı yok. Hain FETÖ elebaşı 20 milyar yatırım yapacağım dese adamı affedeceksiniz diye korkuyorum” diye konuştu.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ