Politika
22 Nisan 2021 ( 20230 görüntülenme )

Dakka Bir 'Peş Peşe Ofsayt'

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Zehra Zümrüt Selçuk görevlerinden alındı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, iki ayrı bakanlığa dönüştürüldü. Aile Bakanlığı'na Derya Yanık atandı.

‘SARAY’DA İFTAR’
Geçmişte FETÖ'yü öven, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye 'çapsız' diyen Derya Yanık'ın bu kez de suç örgütü elebaşı olması nedeniyle tutuklu bulunan Adnan Oktar'ın iftarın katıldığı ortaya çıktı. 2015 yılında Adnan Oktar'ın düzenlediği Çırağan Sarayı'ndaki iftarda objektiflere yansıyan Yanık'a ait fotoğraf sitelerinde hâlâ mevcut.

OKTAR'IN DOSYASI KABARIK

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik açılan davada, "Organize silahlı suç örgütü elebaşısı" olarak yargılanan Oktar toplamda 1075 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Oktar, davada "cinsel saldırı", "çocuğun cinsel istismarı", "kişisel verilerin kaydedilmesi", "şiddet kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma", "siyasal ve askeri casusluk suçuna teşebbüs", "nitelikli dolandırıcılık" ve "kaçakçılık" gibi suçlardan suçlu bulundu.

FETÖ’YE GÜZELLEMELER
Öte yanda AKP MKYK üyesi olan Yanık'ın 2013-2014 yıllarında FETÖ’ye ilişkin yaptığı paylaşımlar ortaya çıktı.

'YAKIŞIR'
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta, ''Yeni bakan Derya Yanık, toplam 74 bin 254, tatil günleri dahil günlük ortalama 22,5 twit atmış. Başka hiç bir iş yapmasa bir insan bu kadar twiti atamaz. FETÖ’ye güzellemeler yapmasının yanı sıra çok ve boş konuşmuş. Haydi hayırlı olsun, yakışır'' ifadelerini kullandı.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ