Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Gaye Usluer, AKP Eskişehir belediye meclis üyesi avukat Fatih Özata'nın korona virüs aşısı olmasına sert tepki gösterdi.

TEPKİLER SÜRÜYOR
AKP Eskişehir belediye meclis üyesi avukat Fatih Özata'nın korona virüs aşısı olup sosyal medyadan paylaşmasına tepkiler sürüyor. CHP PM üyesi ve Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Gaye Usluer de Özata'nın aşı olmasıyla ilgili açıklama yaptı. Sosyal medya hesabından paylaşımlar yapan Prof. Gaye Usluer açıklamasında;

‘UTANMA YOK’
"Merak ediyorum Hastanede çalışan taşeron işçiler Birebir hastayla yakın temas halinde oldukları halde Henüz aşılanmadılar E-nabızda isimleri yok Özel hastanelerin avukatları Bürolarında otururken Hangi risk ile e-nabızda aşılanma hakkı elde etmişlerdir Utanma yok! Aşısı olan bir hastalıkta Her ölüm Önlenebilir ölümdür! Türkiye acilen yeterli dozda aşı teminini ve Yaş gruplarına özel aşı çeşitliliğini sağlamalıdır Risk gruplarından başlayan Torpilli AK SİYASETÇİLERİ sıralamaya koymayan Hakkaniyetli aşılama stratejisi yürütülmelidir" ifadelerini kullandı.

BARIŞ YARKADAŞ TEPKİLİ
Öte yanda CHP 26. Dönem Milletvekili - Gazeteci Barış Yarkadaş, AKP Eskişehir Gençlik Kolları eski Başkanı, Belediye Meclis Üyesi Avukat Fatih Özata'nın aşı olduğunu, Özata'nın instagram sayfasındaki paylaşımının fotoğrafını yayınlayarak gündeme getirdi.Yarkadaş, twitinde şunu yazdı:

‘BU KİŞİ NASIL AŞI OLDU
“AKP Eskişehir eski Gençlik Kolları Başkanı, şimdiki dönem Bld. Meclis Üyesi AVUKAT Fatih Özata, instagram hesabında COVİD aşısı olduğunu duyurmuş. Özata aynı zamanda sağlıkçı değilse; aşıyı nasıl yaptırdı? Gerçekten merak ettiğim için soruyorum. Umarım mantıklı bir cevabı vardır.”

YANIT: ‘HASTANE AVUKATIYIM’
Kısa sürede gündeme oturan bu twitin ardından, AKP'li Avukat Fatih Özata, Gazeteci Barış Yarkadaş'a yanıt verdi. Özata, "Barış Bey, aşı olmamın AK Parti Gençlik Kolları eski yöneticisi, şimdi ise Belediye Meclis Üyesi olmamla ilgisi yok" dedi. Özata, "3 hastanenin avukatlığını yapıyorum. Sektöre hizmet edenler kategorisindeyim. Bu sayede aşı oldum" ifadesini kullandı.

Yarkadaş'ın cevabı ise gecikmedi. Yarkadaş, AKP'li Avukat Fatih Özata'ya şöyle cevap verdi:

‘VETENERİLER BİLE AŞI OLAMAZKEN’
“AKP Gençlik Kolları eski Başkanı Av. Fatih Özata, soruma cevap vermiş ve "3 hastanenin avukatı olduğum için AŞI olabildim" demiş. Özata gerçek bir sağlık neferiymiş de haberimiz yokmuş! Veterinerler bile aşı olamazken, hastane avukatı oluyor. Fatih Bey'i nöbete de bekliyoruz!”

‘BU NASIL EŞİTLİK’
“AKP'li Özata, Eskişehir'de uzun bir süre SGK anlaşması yapılmayan GürLife Hastanesi'nin avukatlığını üstleniyor. SGK engeli böylece aşılıyor. Sonra da rabbim verdikçe veriyor! AVUKAT Özata, taşeron sağlıkçıların bile kapsamında olmadığı E-NABIZ'a girerek aşı oluyor! Eşitlik?”

Kaynak: Yeniçağ/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ