Politika
14 Kasım 2021 ( 5755 görüntülenme )

Dakka Bir Ofsayt Bir '3600 karıştı'

Memur-Sen'in düzenlediği etkinlikte konuşan Erdoğan, 3600 ek gösterge için 2022 yılının sonunu işaret etmişti. Erdoğan'ın ardından konuşan Vedat Bilgin de hem 3600 ek gösterge hem de asgari ücret tartışmalarına ilişkin olarak ‘OCAK 2022’yi işaret etti.

‘ERDOĞAN ARALIK 2021, BAKAN OCAK 2022’
Memur-Sen İstanbul Kongre Merkezi'nde bugün bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte konuşan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3600 ek göstergeye ilişkin 2022 yılının Aralık ayını işaret etti. Etkinlikte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de bir konuşma yaptı. 3600 ek gösterge hakkında konuşan Bilgin, ''3600 Ek Göstergede çalışmalarımız sona yaklaşıyor. Ocak ayında TBMM’ye getireceğiz'' ifadelerini kullandı. Bilgin ayrıca asgari ücret hakkında da konuştu.

‘REFAH DÜZEYİNE YAŞIYACAĞIZ’
''Memurumuzun maaşını yüzde 38 düzeyinde artırdıysak işçilerimizde bu aşamayı gerçekleştirdiysek bu Türkiye'nin sosyal devlet olarak ne kadar etkin bir şekilde kullanıldığının göstergesidir'' diyen Bilgin, ''Sosyal politikalarla hayata geçirme konularında yeni meseleler vardır. Bunlardan biri asgari ücret meselesidir ve asgari ücretin enflasyonun üzerinde bir refah düzeyine taşıyacak bir komisyonun çıkmasıdır'' sözlerini sarf etti.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ